<B>(tam)</B>

Aktualizacja:

W pięciogwiazdkowym turnieju badmintona w Singapurze, z pulą nagród 170.000 USD, walczący o olimpijskie nominacje polscy badmintoniści mieli wygrać przynajmniej po jednym pojedynku. Dałoby to sporo punktów i uczyniło realnym start w przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Atenach. Tymczasem Polacy, z trojgiem zawodników SKB Litpol-Malow, dostają w Azji lanie.
    W turnieju pozostał już tylko debel Michał Łogosz/Robert Mateusiak, a to dlatego, że jeszcze nie grał.
    Ci, którzy wyszli na kort już mogą pakować walizki i lecieć do Indonezji. W grze pojedynczej kobiet przez eliminacje do turnieju głównego nie przebiły się obie nasze reprezentantki. Nadia Kostiuczyk (SKB Litpol-Malow) w pierwszym meczu przegrała 0:2 (2:11, 11:13) z Salakijt Polsana (Tajlandia), a Kamila Augustyn (Piast B Słupsk) po wygranej 2:0 (11:3, 11:6) z Simone Prutsch (Austria), przegrała 0:2 (3:11, 8:11) z Sarą Persson (Szwecja).
    W I rundzie turnieju głównego przegrał też Przemysław Wacha (Technik Głubczyce). Aktualnego wicemistrza Polski, po 45 minutach gry, 2:0 (15:12, 15:6) pokonał reprezentant Hongkongu Yohan Hadikusuma Wiratama. To chyba największa niespodzianka in minus w polskiej ekipie.
    Na pierwszej rundzie występ w deblu zakończyła para dziewczyn Kostiuczyk/Augustyn. Ale Polki walczyły aż 75 min. i chociaż przegrały 1:2 (11:15, 15:10, 12:15) z Louisą Che Wai Koon/Mui Wing Li z Hongkongu, to zostawiły dobre wrażenia.
    W grze pozostał już tylko debel Michał Łogosz/Robert Mateusiak, który w I rundzie zagra z Francuzami Vincentem Laigle/Svietoslavem Stojanovem.
    Od poniedziałku Polacy grać będą w pięciogwiazdkowym turnieju w Indionezji. Ich rywalami w pierwszej rundzie będą: Wachy - Rasmus Wengberg (Szwecja), Kostiuczyk - zawodniczka nr. 6 z kwalifikacji, Augustyn - Yuan Wemyss (Szkocja); debli Kostiuczyk/Augustyn - Shizuka Yamamoto/Seiko Yamada (Japonia), a Łogosz/Mateusiak - Indonezyjczycy Bambang Suprianto/Ronne Mykel Runmtolake.