1. liga. Wigry Suwałki na remis z wicemistrzem Litwy

MAZaktualizowano
Wigry Suwałki rozegrały kolejny mecz w hali w Mariampolu
Wigry Suwałki w pierwszym meczu na zgrupowaniu w Mariampolu zremisowały 1:1 z Żalgirisem Wilno.

Żalgiris to wicemistrz Litwy.

– To był pożyteczny sparing z mocnym rywalem, bo takim jest bez wątpienia wicemistrz Litwy – po meczu mówił Zbigniew Kowalewski, kierownik drużyny Wigier, cytowany przez serwis www.suwalki24.pl. – Bardzo dobra pierwsza połowa, w której było dużo szybkich akcji, bramkowych sytuacji. Prowadzenie objęliśmy już w czwartej minucie po kombinacyjnej akcji Joela Huertasa. Po jego prostopadłym podaniu sytuację sam na sam z bramkarzem Żalgirisu na gola zamienił Sebastian Bergier. Rywale wyrównali na początku drugiej połowy. Po niedokładnym zagraniu obrońców piłkę przejął zawodnik Żalgirisu i strzałem z 16-17 metrów nie dał szans naszemu bramkarzowi. W sumie wartościowy sparing, w którym było sporo ciekawych akcji, ale tez trochę niedokładności. Najważniejsze, że obyło się bez urazów w obu zespołach.

Kolejny zawodnik z ekstraklasy w Wigrach Suwałki

W wyjściowej jedenastce suwalskiej drużyny wyszło pięciu zawodników, którzy dołączyli do Wigier w przerwie zimowej: obrońcy Adam Chrzanowski i Frank Adu Kwame, hiszpańscy pomocnicy Ivan Albert Tormos i Joel Huertas oraz napastnik Sebastian Bergier. Ten ostatni zdobył bramkę.

Z nowych jest jeszcze obrońca Łukasz Sosnowski, a w ostatnich dniach do ekipy doszedł bramkarz Dominik Kąkolewski, który podpisał kontrakt do końca sezonu. Golkiper, który ostatnio był w Górniku Konin z Wigrami trenuje od początku przygotowań i grał we wszystkich sparingach. 22-letni zawodnik, mierzący 192 cm wzrostu, pochodzi ze Szczytna, a jako 18-latek trafił do rezerw Legii Warszawa. W sumie w trzeciej lidze rozegrał 31 spotkań.

W środę Wigry w kolejnym sparingu zmierzą się z FK Trakai.

Rozgrywki I ligi zostaną wznowione w weekend 2 – 3 marca. Suwalczanie wtedy podejmą GKS Katowice. Natomiast departament rozgrywek Polskiego Związku Piłki Nożnej wyznaczył termin zaległego spotkania z Odrą Opole. Mecz ten zostanie rozegrany 27 lutego (środa) w Suwałkach. Spotkanie nie odbyło się jesienią w wyznaczonym terminie z powodu złych warunków atmosferycznych.

Wigry Suwałki – Żalgiris Wilno 1 : 1 (1:0)