Dariusz Kuczmera
Takich emocji w Atlas Arenie już dawno nie przeżywaliśmy. Nasze reprezentantki zgotowały z Kanadyjkami licznie zgromadzonym widzom istny siatkarski thriller. Ekscytacja sięgnęła zenitu w czwartym secie i tie-breaku.

Wydawało się, że nasze siatkarki przegrają z solidnie dysponowanymi Kanadyjkami. Choć Biało-Czerwone dobrze rozpoczęły spotkanie, wygrywając pierwszego seta, w następnych dwóch się wyraźnie pogubiły i rywalki szły jak po swoje.

Gdy większość publiczności w Atlas Arenie pogodziła się z nieuchronną porażką drużyny Stefano Lavariniego, w czwartym, decydującym secie nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji. Polki zaskakująco się odrodziły i wygrały przełomową partię, a w tie-breaku wręcz zmiotły przeciwniczki z parkieru, zwyciężając 15:5.

W ostatnim sobotnim meczu drugiej fazy grupowej turnieju wystarczy wygrać z Niemkami, choćby tylko 3:2, aby świętować awans do ćwierćfinału mistrzostw świata.

Wyniki piątkowych meczów: Serbia - Tajlandia 3:0, USA - Turcja 3:1, Dominikana - Niemcy 3:1, Polska - Kanada 3:2.

Kolejno: miejsce, kraj, mecze, zwycięstwa (punkty), bilans setów

Sobotnie mecze: USA - Tajlandia, Serbia - Turcja, Dominikana - Kanada, Polska - Niemcy.