10.10.2009 - Czechy - Polska live

kmg
Eliminacje Mistrzostw Świata w RPA. Mecz Polska - Czechy. Zobacz relację live.

Mecz rozpocznie się o godzinie 20.30. Reprezentacja Polski nie ma co prawda już szans na awans do MŚ, które będą rozgrywane w RPA w 2010 roku. Jednak ten mecz to przede wszystkim walka o odzyskanie zaufania kibiców po porażkach z Irlandią Północną i Słowenią.

Relacja live rozpocznie się razem z meczem czyli o godz. 20.20. Na tej stronie będziemy informować minuta po minucie, co się dzieje nie tylko na boisku, ale także na trybunach.

Strona wymaga odświeżania. Wciśnij F5 lub naciśnij przycisk "Odśwież", żeby być na bieżąco.

Czechy - Polska 2:0 (0:0)

- koniec meczu.

Składy:
Czechy:
Cech - Pospech, Hubnik, Sivok, Jankulovski; Plasil, Huebschman, Rosicky (Jarolim), Pudil; Baros, Papadopulos(Necid).

Polska:
Kowalewski - Rzeźniczak, Polczak, Głowacki, Gancarczyk, Błaszczykowski, Lewandowski, Iwański, Obranjak, Jeleń, Grosicki (Janczyk).

93' - Koniec meczu. Polska przegrywa z Czechami 2:0
92' - Czesi jeszcze próbują strzelać.
90' - Sędzia doliczył 3 minuty
89' - Faul Peszki na Jarolimie. Necid dostaje żółtą kartkę za dyskusje z sędzią.
88' - Spotkanie powoli dobiega końca. Czesi mają ochotę na trzecią bramkę.
86' - Kolejna zmiana. Schodzi Pudil wchodzi Stajner
85' - Polacy starają się strzelić honorowego gola. Jednak chęci to za mało, a akcji brakuje.
82' - Rzeźniczak strzela z daleka. Petr Cech pewnie łapie piłkę.
80' - Zmiana w kadrze. Grosicki schodzi z boiska. Wchodzi Janczyk.
77' - Zmiana na boisku. Rosicky schodzi. Zastępuje go Jarolim.
75' - Lewandowski strzelał. Piłkę otrzymał z podania. Niestety pudłował.
73' - Polacy próbują atakować. Nic z tego nie wynika. Od bramki Petr Cech.
72' - 2:0 dla Czechów. Plasil strzela główką. Podawał Pospech.
70' - Na boisku kompletnie nic się nie dzieje.
66' - Rosicky do Barosza. Ten sam na sam z bramkarzem. Kowalewski jest lepszy.
65' - Kibice polscy na trybunach odpalili race i zaczęli śpiewać "Hej Polska Gol". Zaczęli zagrzewać do boju polską drużynę, która całkowicie przestała atakować.
62' - Silny strzał Rosickyego - Kowalewski ratuje drużynę przed stratą drugiej bramki.
61' - Na boisku wieje nudą.
59' - Polacy znów skandują J... PZPN
56' - Grosicki strzela główką. Petr Cech z trudem łapie piłkę.
55' - Niecelne podanie Plasila
53' - Czesi po golu uspokoili grę. Polacy nie atakują zbyt intensywnie.
52' - "Jeszcze jeden" - krzyczą Czesi.
50' - Polska traci bramkę. Necid, który wszedł w drugiej połowie strzelił. Piłka odbiła się od słupka.
49' - Faul Iwańskiego, żółta kartka dla niego
46' - Rozpoczęła się druga połowa
45' - Koniec pierwszej połowy. Sędzia nie przedłużył spotkania, bo nie było za dużo przerw w grze. Miejmy nadzieję, że kolejna połowa będzie obfitować w akcje Polaków.
43' - Plasil do Pospecha. Ten dośrodkowuje w pole karne do Plasila. Groźny strzał jednak obok bramki.
42' - Jankulovski próbował wedrzeć się na pole karne. Został zatrzymany przez Błaszczykowskiego.
39' - Piłka do Grosickiego. Napastnik nie miał szans dobiec.
37' - Polczak fauluje Barosa. Rzut wolny nic nie daje Czechom. Kowalewski zaczyna od bramki.
36' - Plasil strzela nam gola. Sędzia nie uznaje. Powtórki pokazują, że był minimalny spalony.
35' - Czesi ruszyli do ataku. Barosz do Pospecha. Ten do Plasila ten znów do Pospecha. Panownie rozegrali piłkę między sobą. Do piłki dochodzi Jankulovski, który strzałem z daleka kończy akcję. Piłka wysoko nad bramką.
34' - Grosicki dośrodkowuje. Nikt nie zamyka. Przejmuje Iwański, któremu udaje zdobyć się rożnego.
33' - Tym razem do Błaszczykowskiego ten do Jelenia. Było groźnie, lecz Jeleń przyjął źle piłkę i poszło obok bramki. Pomógł temu Cech.
32' - Obraniak wykonuje kolejny róg. Wynika z niego jeszcze jeden rożny.
31' - Czesi próbowali strzelać. Kowalewski pewnie łapie piłkę. Daleko wybija. Przejmuje do Obraniaka. Ten podaje do Grosickiego. Kamil podaje do środka. Tam wybija Jankulovski. Kolejny róg.
30' - Obraniak dośrodkowuje z rzutu rożnego. Jeleń próbował strzelać.
27' - Błaszczykowski podaje do Iwańskiego górą. Piotr Cech przejmuje piłkę.
26' - Głowacki niedokładnie podaje do przodu. Piłkę przejmuje Pudil, ten też podaje niedokładnie. Przejęcie piłki przez Polaków.
25' - Czesi zaczęli grać długimi podaniami.
24' - Grosicki do Iwańskiego. Ten próbuje strzałem zaskoczyć Cecha. Nic z tego.
23' - Polacy z trybun śpiewają J... PZPN
22' - Z trybun słychać "Czesi", "Czesi".
21' - Czesi przy próbie ataku zostają zatrzymani przez polską obronę.
20' - Czesi szybko znajdują się pod polską bramką. Nic się im na szczęście nie udaje zrobić.
19' - Głowacki do Obraniaka ten do Jelenia. Piłkę przejmuje Błaszczykowski. Ten do Jelenia, który strzela lecz jest na spalonym.
17' - Na boisku zaczęła się kopanina. Obie drużyny nie mają pomysłu na grę.
14' - Czesi atakują bramkę. Dośrodkowanie do Papadopulosa. Ten jednak skutecznie kryty przez polskiego obrońcę. Od bramki zaczyna Kowalewski.
13' - Przy piłce Lewandowski, podaje do Obraniaka, ten do Grosickiego. Piłka trafia na aut. Wykonuje go Gancarczyk. Polacy tracą piłkę, Czesi wykonują szybki kontratak. Jednak nieskuteczny.
12' - Pudil lekkim strzałem trafia wprost w ręce Kowalewskiego.
11' - Grę zaczyna od bramki Kowalewski
10' - Czesi próbują atakować. Jednak robią to na tyle nieskutecznie, że cofają się na własną stronę a później strzelają daleko od bramki.
9' - Zamieszanie pod bramką Czechów. Petr Cech jednak łapie piłkę. Próbował wbijać głową Obraniak.
8' - Rzut wolny wykonał Obraniak. Nieskutecznie, mamy róg.
7' - Jankulovski ukarany żółtą kartką za faul na Błaszczykowskim.
6' - Grosicki próbował strzelać z daleka, lecz został zablokowany
5' - Groźna sytuacja. Błąd naszego bramkarza. Plasil jednak nie wykorzystał sytuacji
4' - Lekki strzał z rzutu wolnego broni pewnie Kowalewski
3' - Czesi rozgrywają piłkę między sobą. Faul na Plasilu.
2' - Pierwsza akcja Czechów. Strzał Pudiego wysoko ponad bramką
1' - Niedokładne podanie Polaków. Piłkę przyjął Petr Cecha
0' - Sędzia rozpoczął spotkanie

2 minuty do meczu: Stefan Majewski jest 41 selekcjonerem reprezentacji.

5 minut do meczu: Są odgrywane hymny obu państw.

8 minut do meczu: Nad stadionem leje gigantyczny deszcz.

15 minut do meczu: Kamil Grosicki, piłkarz Jagiellonii zagra w podstawowym składzie od pierwszej minuty.

1,5 godziny przed meczem: Już niewiele czasu zostało do pierwszego gwizdka. Nasze szanse na awans są tylko teoretyczne. Warto jednak mieć nadzieję do samego końca.

2,5 godziny przed meczem: Media spekulują, że podczas dzisiejszego meczu w obronie zagrają wyłącznie piłkarze grający w polskiej lidze.

3,5 godziny przed meczem: Wiadomo już kto zostanie kapitanem polskiej drużyny. Wybrano pomocnika Szachtara Donieck Mariusza Lewandowskiego. Piłkarz ma 30 lat. Dziś będzie to jego 63 występ.