13 była szczęśliwa

A. Smykla
Ostatni mecz u siebie hajnowianie zakończyli zwycięstwem

Data 13 lutego okazała się szczęśliwa dla hajnowian. O pechu mogą mówić za to zawodnicy Wołomina. Mecz był dość wyrównany, ale to SKS postawił kropkę nad i.

W sobotę 13 lutego SKS Hajnówka rozegrał ostatnie spotkanie przed własną publicznością w fazie zasadniczej, a jej rywalem był Huragan Wołomin.

Drużyna zajmująca przedostatnie miejsce w tabeli grupy liczyła na jakiś dobry rezultat, tym bardziej że hajnowianie gładko przegrali ostatni mecz z Metrem Warszawa.

Jednakże hajnowianie zamierzali godnie pożegnać się z własną publicznością i zachować miano drużyny niepokonanej we własnej sali. Ta sztuka całkowicie się im udała!

Emocji nie brakowało

Mimo że w secie drugim, kiedy Huragan rzucił się w pościg, musieli trochę drżeć o wynik, i pomimo przegranego trzeciego seta, SKS postawił kropkę nad i i pewnie wygrał czwartego seta do 17, a cały mecz 3:1 (25:19, 25:23, 23:25, 25:17).

Po meczu trener Kaczmarek narzekał na zbyt wiele błędów w grze zespołu, tłumaczył to jednak kłopotami zdrowotnymi zawodników.

Zdaniem trenera

- Życzymy sobie tylko zdrowia i jeszcze raz zdrowia - mówił po meczu trener Kaczmarek. - Teraz gramy ostatni mecz w Augustowie i czekamy na naszego przeciwnika w fazie play-off, który będzie znany dopiero po ostatnim meczu fazy zasadniczej.

Trener Huraganu, Daniel Kołodziejczyk, po cichu liczył na szczęście i zdobycie jakiś punktów, lecz oddał chwałę zawodnikom SKS.

Jak powiedział, Hajnówka całkowicie zasłużyła na zwycięstwo w tym meczu, nieprzypadkowo będąc liderem grupy 4.