1/32 finału Pucharu Polski. Cracovia - Jagiellonia Białystok 3:2 NA ŻYWO!

JLAS
Cracovia - Jagiellonia Białystok NA ŻYWO!
Cracovia - Jagiellonia Białystok NA ŻYWO! Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Piłkarze Jagiellonii Białystok rozpoczynają walkę o trofeum Totolotek Pucharu Polski. Żółto-Czerwoni w 1/32 finału zagrają na wyjeździe z Cracovią. Początek meczu o godz. 17.30. Tutaj relacja NA ŻYWO z meczu Cracovia - Jagiellonia. Strona wymaga odświeżania.

90 minuta: Sędzia dolicza cztery minuty.
88 minuta: Faul Savkovicia i Cracovia nie śpieszy się ze wznowieniem gry.
85 minuta: Gooool dla Jagiellonii! Bramkę w debiucie zdobywa Wojciech Błyszko, który odnalazł się najlepiej w zamieszaniu podbramkowym! Jaga walczy!
83 minuta: Zmarnowana szansa Jagiellonii... W roli głównej wystąpił Kadlec, który z kilku metrów nie potrafił trafić w bramkę.
79 minuta: Kolejna roszada w Cracovii. Wdowiak za Vestenicky'ego.
78 minuta: Prikryl opuszcza plac gry. W jego miejsce Savković.
75 minuta: W Cracovii Strózik zmienia van Amersfoort.
75 minuta: Cracovia była blisko podwyższenia. Cecarić nieznacznie pomylił się przy strzale z dystansu.
72 minuta: Klimala zmienia Poletanovicia. To druga zmiana w naszym zespole.
68 minuta: SANDOMIERSKI! Bramkarz Jagiellonii broni strzał z jedenastu metrów Piszczka.
67 minuta: Rzut karny dla Cracovii. Kolejne nieodpowiedzialne zachowanie Runje, który fauluje w polu karnym Piszczka.
65 minuta: Pierwsza zmiana w Jadze. Pospisil zmienia Kwietnia.
64 minuta: Żółtą kartkę ukarany Runje.
62 minuta: Wybijamy piłkę po rzucie rożnym Cracovii. Zapowiadało się na kontrę, ale Imaz zatrzymany przez obrońców gospodarzy.
60 minuta: Kadlec w ostatniej chwili ratuje Jagę przed stratą czwartego gola.
57 minuta: Nieudane zagranie Prikryla, który dośrodkowuje w ręce Hrosso.
54 minuta: Imaz próbował wykorzystać rykoszet, po którym piłka spadła przed samego Hrosso. Hiszpan został jednak powstrzymany.
51 minuta: Gol dla Cracovii i jest już 1:3. Strzał z dystansu Vestenyck'ego, po drodze piłka otarła się o głowę Runje i zmyliła Sandomierskiego.
47 minuta: Zmiana w Cracovii. Za Hancę wszedł Lusiusz.
46 minuta: Rozpoczęła się druga połowa.

45 minuta: Koniec pierwszej połowy.
44 minuta: Pierwsze poważniejsze spięcie piłkarzy obu drużyn. Po żółtej kartce otrzymują Hanca (Cracovia) i Kwiecień (Jagiellonia).
43 minuta: Prikryl upomniany żółtą kartką.
41 minuta: GOOOOL!!! Juan Camara zmniejsza straty. Hiszpan zaskoczył Hrosso strzałem ze skraju pola karnego!
40 minuta:

38 minuta: Błąd techniczny Poletanovicia, który ratował się faulem.
37 minuta: Żółta kartka dla Peski za faul na Prikrylu.
33 minuta: Akcja Strózika zatrzymana przez Guilherme. Od bramki wznawia Sandomierski.
28 minuta: Trzeba przyznać, że Cracovia jest dziś do bólu skuteczna. To druga groźna akcja gospodarzy i drugi gol.
25 minuta: 0:2... Strzelcem gola Cecarić po podaniu Piszczka, który wyprzedził naszych obrońców i dograł piłkę na piąty metr.
23 minuta: Poletanović trafia w głowę bramkarz i tylko rzut rożny.
21 minuta: Błąd defensywy gospodarzy. Piłkę po podaniu obrońcy Cracovii łapie Hrosso i Jaga ma rzut wolny pośredni!
19 minuta: Po stracie gola Jaga stara się odpowiedzieć, posiada inicjatywę, ale nie dochodzi do sytuacji strzeleckich.
16 minuta: Gol dla Cracovii... Jeden z naszych obrońców źle wybija piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, po chwili mocne wbicie futbolówki przecina Sandomierski wprost pod nogi Piszczka, który trafia do pustej bramki.
12 minuta: Kolejna strata Romanczuka w środku pola.
11 minuta: Prikryl dobrze odnalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu Guilherme. Strzał głową Czecha nieznacznie minął bramkę Hrosso.
9 minuta: Kwiecień uderza z dystansu bardzo niecelnie.
6 minuta: Poletanović do Camary, ale jego dogranie do Imaza nieudane.
4 minuta: Rzut rożny dla Cracovii.
4 minuta: Romanczuk fauluje Cecaricia w środkowej strefie boiska.
2 minuta: Guilherme podaje niecelnie do Imaza i Cracovia rozpoczyna od bramki.
1 minuta: Pierwszy gwizdek sędziego. Zaczyna Jagiellonia.

Godz. 17:23: Ireneusz Mamrot powiedział przed kamerami Polsatu Sport: - Zespół wie, o co gramy, natomiast trafiliśmy od razu na topowego rywala. Ktoś dzisiaj pożegna się z Pucharem Polski i mam nadzieję, że nie będzie to Jagiellonia.

- Martin Kostal narzekał na uraz już po meczu z Lechem Poznań. Z kolei Zoran Arsenić dziś rano poczuł ból w plecach. Na tę chwilę nie wygląda, aby był to poważny uraz, ale nie można tego lekceważyć.

Godz. 16:51: Piłkarze już na stadionie.

Godz. 16:44: Jaga, my wierzymy!

Godz. 16.30: Poznaliśmy już wyjściowe składy obu drużyn. W kadrze Jagiellonii na to spotkanie nie ma Zorana Arsenicia i Martina Kostala, których z gry wyeliminowały nagłe kontuzje. Ponadto szansę od początku dostaną debiutujący Wojciech Błyszko, Andrej Kadlec, Bartosz Kwiecień, Marko Poletanović oraz Juan Camara. Do meczowej kadry wrócił też nieobecny w meczu z Lechem Poznań - Ognjen Mudrinski.

Cracovia - Jagiellonia Białystok 3:2 (2:1). Bramki: 1:0 - Piszczek (16), 2:0 - Cecarić (25), 2:1 - Camara (41), 3:1 - Vestenicky (51), 3:2 - Błyszko (85)

Cracovia: Lukas Hrosso - Diego Ferraresso, Michał Helik, David Jablonsky, Kamil Pestka, Sergiu Hanca, Milan Dimun, Sebastian Strózik, Tomas Vestenicky, Filip Piszczek, Bojan Cecarić.

Ławka rezerwowych: Adam Wilk, Cornel Rapa, Michal Siplak, Sylwester Lusiusz, Michał Rakoczy, Pelle van Amersfoort, Mateusz Wdowiak, Mateusz Supryn, Rafael Lopes.

Jagiellonia Białystok: Grzegorz Sandomierski - Andrej Kadlec, Ivan Runje, Wojciech Błyszko, Guilherme, Bartosz Kwiecień, Taras Romanczuk, Tomas Prikryl, Marko Poletanović, Juan Camara, Jesus Imaz.

Ławka rezerwowych: Damian Węglarz, Jakub Wójcicki, Ognjen Mudrinski, Patryk Klimala, Mile Savković, Bodvar Bodvarsson, Martin Pospisil, Bartosz Bida.