25 medali wywalczyli zawodnicy UKS Butterfly na zawodach w Mławie [ZDJĘCIA]

Kamil Rykaczewski
UKS Butterfly Łomża
Pływacy z łomżyńskiego klubu UKS Butterfly wywalczyli 25 medali na zawodach w Mławie. Ponadto dwóch zawodników wywalczyło tytuł najlepszego pływaka w swojej kategorii wiekowej.

Do rywalizacji w Mławie przystąpiło 174 zawodników z roczników 2008-2013, reprezentujących 12 klubów z całej Polski. Wśród nich pływacy z UKS Butterfly z Łomży.

Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych:

• Do 10 roku życia
  • Do 14 roku życia

Młodsi zawodnicy musieli pokonać dystans 25 metrów we wszystkich stylach pływackich. Natomiast starsi musieli przepłynąć dystans dwukrotnie większy. Rywalizowano w konkursach indywidulanych, jak i drużynowych.

Łomżyńscy pływacy wywalczyli 25 medali, z czego osiemnaście zdobyli w zawodach indywidualnych i siedem w rywalizacji drużynowej. Ponadto Oliwier Domaszewski (9 lat) i Filip Rudczyk (13 lat) okazali się najlepszymi pływakami w swoich kategoriach wiekowych.

Dzieci nie tylko oswajają się z atmosferą sportową i poznają zasady rywalizacji, ale przede wszystkim integrują się jako drużyna oraz podejmują rywalizację z rówieśnikami z innych klubów nabierając doświadczenia. Szczególnie atrakcyjne są wyścigi sztafetowe, które pozwalają na wspólne przeżywanie sportowych emocji i budują poczucie wspólnoty drużynowej – relacjonuje klub.

I dodaje:

To wszystko tworzy realną perspektywę pozostania dzieci na długo w tym sporcie oraz rozwija pływacką pasję. Medale, rekordy życiowe czy tytuły najlepszych zawodników - na starcie sezonu - to miłe „dodatki”, które cieszą, bo pokazują, że jako klub zmierzamy we właściwym kierunku. Jednak na tym etapie rozwoju nie są one najważniejsze.

Gościem specjalnym zawodów był Konrad Czerniak, medalista mistrzostw Europy i Świata, dwukrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich.