27 drużyn w V Ogólnopolskim Turnieju Streetball Ełk

stef
Mecze na jeden kosz rozgrywane były jednocześnie na kilku boiskach.
Mecze na jeden kosz rozgrywane były jednocześnie na kilku boiskach. P. Tomkiewicz
Rozegrano też konkurs wsadów, rzutów za 3 punkty i wybrano najlepszego gracza turnieju.

Zawodnicy białostockiego teamu Black Shadows zwyciężyli w V Ogólnopolskim Turnieju Streetball Ełk 2013. W nagrodę otrzymali 1,5 tys. zł i komplet nagród. Najlepsi spośród ełczan - Animal Team uplasowali się na trzeciej pozycji.

Po rocznej przerwie w sobotę odbyła się kolejna edycja turnieju ulicznej koszykówki. Do udziału zgłosiło się 27 drużyn m.in. z Ełku, Augustowa, Grajewa, Suwałk czy Białegostoku. Mecze rozgrywane były w sobotę na boisku wielofunkcyjnym przy stadionie miejskim.

Zasady gry są bardzo proste. Zawodnicy grają na jeden kosz. Drużynę stanowią 4 osoby - trzech graczy na boisku plus jeden rezerwowy. Gra toczy się do zdobycia przez jedną z drużyn 16 punktów lub trwa 8 minut. A żeby wziąć udział w turnieju drużyna musiała jedynie wpłacić 40 zł wpisowego.

Podczas sobotniego turnieju najlepszą drużyną okazał się białostocki team Black Shadows. Na drugim miejscu uplasowali się Majstry - koszykarze z Bielska Podlaskiego, a na trzecim Animal Team z Ełku. Tuż za podium, czyli czwarte miejscy przypadło natomiast innej białostockiej drużynie - Sweepers.

Na najlepszych oprócz satysfakcji czekały też nagrody. Zwycięzcy dostali m.in. 1,5 tys. zł. Natomiast drużyny które zajęły kolejne miejsca odpowiednio tysiąc i 500 zł. Podczas turnieju wybrano też najlepszego zawodnika. Tytuł ten przypadł Rafałowi Kulikowskiemu z białostockiego teamu Dzida.

Oprócz turnieju odbył się także konkurs wsadów. Najlepszy okazał się Krystian Hołbowicz. Natomiast w konkursie rzutów za trzy punkty zwyciężył Tomasz Szczepiński.
Organizatorem V Ogólnopolskiego Turnieju Streetball Ełk 2013 był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku.