3 liga. Dobra gra i wysoka wygrana Olimpii Zambrów. Młodzieżowcy strzelają gole

Mateusz Ostaszewski zdobył dwa gole dla Olimpii Zambrów w meczu z Victorią Sulejówek Wojciech Wojtkielewicz
Po dwóch kolejnych przegranych zwycięstwo odniosła Olimpia Zambrów. Drużyna Wiesława Jancewicza wygrała 4:1 na wyjeździe z Victorią Sulejówek.

- Wyciągnęliśmy wnioski po przegranych z Sokołem Ostróda i Lechią Tomaszów Mazowiecki i bardzo chcieliśmy się zrehabilitować - mówi trener zambrowian, Wiesław Jancewicz.

I od samego początku było widać, że gościom bardzo zależy na wygranej. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bo już w 19 minucie po dośrodkowaniu Michała Hryszko, piłkę głową do bramki skierował młodzieżowiec Michał Domański (rocznik 1998). Na 2:0 przed przerwą wynik ustalił strzałem z dystansu w 37 minucie Patryk Malinowski.

W drugiej połowie bardzo skuteczny okazał się inny młodzieżowiec w kadrze Olimpii Mateusz Ostaszewski (rocznik 1998). Najpierw w 68 minucie dobił piłkę do bramki po tym jak po strzale Domańskiego bramkarz Victorii odbił ją przed siebie. Natomiast w 73 minucie po podaniu Kamila Jackiewicza strzałem z pola karnego po raz drugi w tym meczu zdobył gola. Dwie minuty wcześniej Wojciech Wocial strzelił z rzutu karnego jedyną bramkę dla Victorii. Jedenastka była podyktowana po faulu Przemysława Jastrzębskiego.

- Zagrał bardzo dobrze cały zespół, ale szczególnie na pochwałę zasługują nasi młodzieżowcy - podsumowuje Jancewicz. - Oprócz determinacji i zaangażowania pokazaliśmy także dobre wyszkolenie techniczne. Mieliśmy jeszcze ze cztery sytuacje, które powinny zakończyć się golem. Trzeba też zaznaczyć, że Victoria wcale nie zagrała źle. To my byliśmy bardzo dobrze dysponowani.

Victoria Sulejówek - Olimpia Zambrów 1:4 (0:2)
Bramki
: 0:1 Michał Domański 19, 0:2 Patryk Malinowski 37, 0:3 Mateusz Ostaszewski 68, 1:3 Wojciech Wocial 71 z karnego, 1:4 Mateusz Ostaszewski 73.
Olimpia: Czapliński - P. Jastrzębski, Łupiński, Kuczałek, Szymorek, Hryszko (90. Zalewski), Malinowski (80. Gryko), Grzybowski, Domański (70. Prolejko), Ostaszewski, Jackiewicz (90. Jakubowski).

Inne mecze 21. kolejki
Widzew Łódź - Sokół Aleksandrów Łódzki 2:1, Warta Sieradz - MKS Ełk 0:3, Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Legia II Warszawa 3:2, Sokół Ostróda - Huragan Morąg 0:1, Lechia Tomaszów Mazowiecki - Ursus Warszawa 4:2, ŁKS 1926 Łomża - Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 4:0, Polonia Warszawa - Tur Bielsk Podlaski 4:2, Pelikan Łowicz - GKS Wikielec 4:2.