3. liga. Olimpia Zambrów wciąż niepokonana w III lidze

kgol
Olimpia Zambrów zremisowała z Victorią Sulejówek
Olimpia Zambrów zremisowała z Victorią Sulejówek Wojciech Wojtkielewicz
W trzeciej kolejce Olimpia Zambrów bezbramkowo zremisowała z Victorią Sulejówek. Biało-niebiescy wciąż są bez porażki.

Po spotkaniu mieliśmy bardzo mieszane nastroje. W pierwszej połowie wykreowaliśmy kilka dość groźnych sytuacji, które powinniśmy zakończyć golem. Kamil Jackiewicz i Mateusz Ostaszewski byli bliscy trafienia do siatki, ale zawiodła skuteczność. Po przerwie spotkanie wyrównało się i tych bramkowych szans było znacznie mniej. Goście też coraz częściej zaczęli dochodzić do głosu - przyznaje Artur Woroniecki, szkoleniowiec Olimpii.

Zambrowianie przystępowali do potyczki z Victorią w bardzo dobrych nastrojach. W tygodniu ograli na trudnym terenie MKS Ełk 1:0. To spotkanie kosztowało biało-niebieskich dużo sił, co było widoczne w starciu z ekipą z Sulejówka.

- Nie dysponowałem w tym meczu najsilniejszą kadrą. Szczególnie miałem problem z ustawieniem bloku obronnego, bo w pełni zdrowia miałem tylko czterech defensorów - tłumaczy opiekun Olimpii.

Pomimo kłopotów defensorów to drugie z rzędu starcie, w którym biało-niebiescy zachowali czyste konto. Duża w tym zasługa bramkarza Piotra Czaplińskiego, który bardzo pewnie spisuje się w bramce zambrowskiego zespołu.

- Przy sporych brakach kadrowych ten jeden zdobyty punkt też musimy szanować. Po przerwie trochę zgaśliśmy. W takich spotkaniach trzeba wykorzystywać każdą nadarzającą się okazję - dodaje Woroniecki.

Po zmianie stron niewiele ciekawego działo się na boisku. Goście byli groźni, ale nie znaleźli sposobu na twardo i nieustępliwie grających obrońców biało-niebieskich.

W następnej serii gier zambrowianie zagrają w delegacji z rezerwami Legii Warszawa. Jak dotąd stołeczny zespół uzbierał w trzeciej lidze cztery punkty. O jeden mniej niż Olimpia.

Olimpia Zambrów - Victoria Sulejówek 0:0.