3 liga. Osłabiony Tur nie dał rady faworytowi do awansu [zdjęcia]

Krzysztof Jankowski
Mecz 3 ligi Tur Bielsk Podlaski - Widzew Łódź 0:1
Mecz 3 ligi Tur Bielsk Podlaski - Widzew Łódź 0:1 Krzysztof Jankowski
Blisko tysiąc osób odwiedziło w niedzielę stadion miejski w Bielsku Podlaskim, by obserwować zmagania piłkarzy Tura z czterokrotnym mistrzem Polski – Widzewem Łódź. Niespodzianki nie było – podopieczni byłego selekcjonera reprezentacji Polski Franciszka Smudy wygrali 1:0.

Jedyny gol padł już w 7. minucie meczu i był efektem pierwszej groźnej akcji Widzewa. Piłka trafiła do byłego zawodnika Jagiellonii Białystok i Olimpii Zambrów Kacpra Falona, który zwodem minął Tomasza Porębskiego i plasowanym strzałem w długi róg pokonał Macieja Kowalskiego. Zdobyta bramka uspokoiła łodzian, a gospodarze nie byli w stanie poważniej zagrozić ich defensywie. W 21. minucie spróbował młody Paweł Zawadzki, który po indywidualnej akcji zdecydował się na strzał wybroniony przez gości, a dobitkę Łukasza Popiołka łatwo wyłapał Maciej Humerski. Później więcej z gry miał już Widzew, ale brakowało mu skuteczności.

- Od czterech tygodni gramy co trzy dni, a z dwudziestoosobowej kadry dziś do gry miałem gotowych praktycznie 12 zawodników. W tej sytuacji, by powalczyć z Widzewem, zawodnicy musieli wznieść się na szczyty swoich możliwości. A niestety tak nie było, bo niektórym spętało nogi, a niektórzy byli zbyt zmęczeni – mówił trener Tura Paweł Bierżyn.

Falon trafił do siatki Tura jeszcze w 43. minucie, ale wcześniej pierwszoligowy sędzia Piotr Urban odgwizdał spalonego. Tuż po zmianie stron były król strzelców polskiej ekstraklasy Słowak Róbert Demjan trafił w słupek, a trzy minuty później Radosław Sylwestrzak posłał piłkę w poprzeczkę. Dwukrotnie z dystansu strzelał Słowak Marek Zuziak, potem świetnie spisujący się Kowalski wybronił uderzenie Chorwata Daria Krišty. Bramkarz Tura dwukrotnie wygrał też pojedynki z Demjanem i uchronił Tura przed wyższą porażką.

- Fajna otoczka, piłkarskie święto. Pół roku temu może i cieszylibyśmy się z porażki 0:1 z Widzewem, ale dziś już się nie cieszymy, chociaż Widzew bezspornie był zespołem lepszym – przyznawał trener Bierżyn.

Tur Bielsk Podlaski – Widzew Łódź 0:1 (0:1)