3:0 siatkarek w Kaliszu!

Miłosz Karbowski
Agata Karczmarzewska-Pura przebija się przez blok Calisii
Agata Karczmarzewska-Pura przebija się przez blok Calisii B. Maleszewska
Kalisz. Pronar Zeto Astwa AZS Białystok wygrał wyjazdowe spotkanie z Calisią, nie tracąc nawet seta.

Podopieczne Dariusza Luksa zanotowały znakomity rezultat 3:0 (26:24, 25:19, 25:22). Zwycięstwo to milowy krok do zapewnienia sobie miejsca w fazie play off. Przewaga białostoczanek nad strefą barażową (9. miejsce zajmuje właśnie Calisia) urosła do 6 punktów. A pamiętajmy, że w zanadrzu mają spotkania u siebie z zespołami, które są za nimi w tabeli: Gwardią Wrocław, Stalą Mielec i Gedanią Żukowo.

Akademiczki największe problemy miały w pierwszym secie, który zaczął się od prowadzenia rywalek 4:0. O wyniku decydowała zacięta końcówka, w której zimną krew zachowały nasze zawodniczki. W drugiej partii ich przewaga była wyraźna, a w trzeciej minimalna, jednak udało się ją utrzymać do samego końca.