Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

34 startupy rozpoczęły inkubację w ramach platformy startowej „Hub of Talents 2”. Ale program trwa i czeka na kolejne zgłoszenia

peż
W ramach projektu Hub of Talents 2 wyłoniono 34 najbardziej rokujące spółki, które czeka teraz szyta na miarę, merytoryczna pomoc. Ma ona pomóc startupowcom w rozwinięciu działalności i przekształceniu jej w dochodowy biznes.

Projekt Hub of Talents to przedsięwzięcie rozwijające się w kilku fazach. Osoby mające innowacyjny pomysły na produkt lub usługę mogą się ciągle zgłaszać do udziału.

Platformy startowe dla nowych pomysłów w Polsce Wschodniej to program wspierający osoby, których pomysł na innowacyjny biznes ma szansę na osiągnięcie sukcesu na rynku. Wsparcie otrzymać może każdy pomysłodawca, który założy działalność gospodarczą w jednym z województw Polski Wschodniej: lubelskim, podkarpackim, podlaskim, świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim.

Platforma startowa dla nowych pomysłów Hub of Talents 2 jest realizowana przez Białostocki Park Naukowo-Technologiczny.

Kim są innowacyjni startupowcy?

W ramach Hub of Talents 2 prowadzony jest ciągły nabór do ośmiu cykli inkubacji, z których pierwszy etap został już zakończony. W ramach I rundy wpłynęły 64 wnioski, z czego po ocenie ekspertów ponad połowa z sukcesem przystąpiła do procesu inkubacji - 34 przedsiębiorstwa typu startup podpisały umowę inkubacyjną.

Pośród inkubowanych spółek, 23 reprezentują branże IT/ICT, 6 to firmy z sektora metalowo-maszynowego, natomiast 5 działa w zupełnie innych obszarach. Każdy ze startupów to zupełnie inny, zaskakujący i innowacyjny pomysł na biznes. Pojawiły się koncepcje platformy zwiększającej zadowolenie pracowników, aplikacja mobilna skierowana do gości restauracji, projekt nowoczesnej tkaniny, czy też innowacyjna koncepcja budowy domów.

Jak wygląda inkubacja?

Startupy są inkubowane zgodnie z indywidualnie zaplanowaną ścieżką rozwoju, opracowaną przez dedykowanego menadżera inkubacji. Uczestnicy programu mogą korzystać z szeregu usług podstawowych (usługi prawne, księgowe, wsparcie marketingowe) oraz specjalistycznych, takich jak ochrona własności, wsparcie w rozwoju produktu, udział w specjalistycznych szkoleniach - od szkoleń z internacjonalizacji, poprzez projektowanie UX i szkolenia wzornicze, po poszukiwanie zewnętrznych źródeł dofinansowania.

Co można zyskać w programie?

Po pozytywnym zakończeniu procesu inkubacyjnego i uzyskaniu rekomendacji, możesz starać się aż o milion złotych dofinansowania na rozwój biznesu w ramach konkursu Rozwój startup-ów w Polsce Wschodniej.

Aby stać się częścią programu wystarczy wypełnić wniosek aplikacyjny. Kto zrobi to do końca listopada br., zacznie rozwijać swój startup już za cztery miesiące.

Kto nie zdąży - nic straconego: platforma prowadzi ciągły nabór do aż 8 cyklów inkubacji, a wnioski przyjmowane są do końca 2022 roku.

Partnerzy projektu

Podczas inkubacji uczestnicy uzyskają wsparcie merytoryczne od partnerów projektu do których należą: Park Przemysłowy Łomża Sp. z o.o., Politechnika Białostocka, Polsko Amerykańska Rada Współpracy Stowarzyszenie Na Rzecz Współpracy Polska USA w Zakresie Rozwoju Wymiany Gospodarczej Współpracy Naukowej i Rozwoju Technologii, Centrum Promocji Innowacji i Rozwoju, Effective Sp. z o.o, Infini Seed Sp. z o.o., Kancelaria Radców Prawnych Iwaniuk, Rola-Pawłow sp. p, Gogler Brzeziński, Suszko Sp.j., Petrosoft.pl Technologie Informatyczne sp. z o.o..

Masz pytania?
Odwiedź stronę https://bpnt.bialystok.pl/PL/bpn-t/Projekty/hub-of-talents jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o Platformie startowej Hub of Talents 2, lub skontaktuj się: mailowo: [email protected] albo telefonicznie: 85 722 20 51.
Aby otrzymywać najnowsze informacje o projekcie, można też polubić fanpage „Hub of Talents 2” na Facebooku.


Hub of Talents
to projekt sześciu techoparków: Białegostoku, Ełku, Olsztyna i Suwałk, Elbląga oraz Łomży. Jego liderem jest Białostocki Park Naukowo-Technologiczny. Jest to program akceleracyjny ukierunkowany na utworzenie ekosystemu sprzyjającego transferowi wiedzy oraz rozwojowi startupów. Wspólne działania stworzają warunki sprzyjające rozwojowi innowacyjnych pomysłów biznesowych i ich realizacji w makroregionie Polski Wschodniej w formie przedsiębiorstw typu start-up.
Przedsięwzięcie wspiera będzie osoby posiadające innowacyjne pomysły na biznes, które po otrzymanym doradztwie, mentoringu i szkoleniach będą posiadały produkt lub usługę gotową do wdrożenia na rynku.
Ekosystem wsparcia tworzony będzie wspólnie z doświadczonymi przedsiębiorcami, którzy obejmą rolę ekspertów i mentorów, władzami samorządowymi, uczelniami, organizacjami pozarządowymi oraz innymi instytucjami z sektora Instytucji Otoczenia Biznesu.

34 startupy rozpoczęły inkubację w ramach platformy startowej „Hub of Talents 2”. Ale program trwa i czeka na kolejne zgłoszenia
materiały prasowe
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: 34 startupy rozpoczęły inkubację w ramach platformy startowej „Hub of Talents 2”. Ale program trwa i czeka na kolejne zgłoszenia - Kurier Poranny

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna