4. liga. Warmia Grajewo rozbiła kolejnego rywala [zdjęcia]

Jarosław Sarnacki
Mecz IV ligi Warmia Grajewo - Sparta Szepietowo
Mecz IV ligi Warmia Grajewo - Sparta Szepietowo Jarosław Sarnacki
Grajewska Warmia po wpadce w Augustowie (porażka 0:1 ze Spartą) w dwóch kolejnych meczach pokazała moc i strzeliła rywalom 8 bramek.

W środę, w dokończonym meczu z Turem Bielsk Podlaski, Warmia wygrała 3:0, a w sobotę zdeklasowała Spartę 1951 Szepietowo, a wynik 5:0 to najniższy wymiar kary, dla zupełnie zagubionych gości.

Grajewianie przeważali od samego początku. Grali agresywnie, z polotem, nie zapominając o szczelnej grze obronnej. W pierwszej połowie goście , za sprawa Mateusza Lisowskiego, stworzyli tylko dwie sytuacje bramkowe. Gospodarze rozpoczęli festiwal strzelecki, od idealnie wykonanego rzutu wolnego przez Pawła Sypytkowskiego. W 33. minucie drugą bramkę w zamieszaniu podabramkowym, zdobywa Edison.

W drugiej połowie, Warmia nie zwalnia. Duża przewaga powoduje duże zdenerwowanie w szeregach gości. To w głównej mierze zadecydowało o utracie trzech kolejnych bramek. W 70. minucie padła kuriozalna bramka. Po strzale Edisona z 25. metrów, bramkarz Przemysław Popławski, w pierwszej fazie odbija piłkę, a potem niefortunnie nogami wpycha ją do własnej bramki. W 75. minucie bramkę po strzale z linii pola karnego strzela Paweł Górski. Dwie minuty póżniej wynik meczu (bramka z rzutu karnego) ustala Marcin Arciszewski.W 79. minucie czerwoną kartką , za niesportowe zachowanie ukarany został piłkarz Sparty Daniel Fiedorczuk.

Ostrożny zazwyczaj w ocenach, Leszek Zawadzki, trener Warmii, nie krył zadowolenia.
- Widać jak na dłoni, że forma rośnie z meczu na mecz. Z przyjemnością ogłądałem poczynania piłkarzy. Zwycięstwo z bramkostrzelną Spartą nie podlegało dyskusji. Cieszy tez fakt coraz lepszej gry zmienników i młodych piłkarzy.

Warmia Grajewo – Sparta 1951 Szepietowo 5:0 (2:0)
Bramki:
1:0 Paweł Sypytkowski 21, 2:0 Edison 32, 3:0 Przemysław Popławski 70 samobójcza, 4:0 Paweł Górski 75, 5:0 Marcin Arciszewski 77 karny.

6. kolejka. Mecz dokończono 12 września. (rozegrano II połowę)
Warmia Grajewo – Tur Bielsk Podlaski 3:0 (0:0)
Bramki
: 1 : 0 Łukasz Domurat 75, 2 : 0 – Marcin Arciszewski 86 (karny), 3 : 0 Łukasz Domurat 87.