4. liga. Warmia po dobrej serii coraz bliżej lidera tabeli

los, ma
Mecz IV ligi: Warmia Grajewo - Hetman Białystok
Mecz IV ligi: Warmia Grajewo - Hetman Białystok Jarosław Sarnacki
Grajewski zespół wygrał 5:0 u siebie z Hetmanem Białystok i do prowadzącej drużyny KS Wasilków traci już tylko dwa punkty.

Warmia w ostatnich siedmiu meczach nie poniosła porażki – ich bilans to remis i 6 kolejnych zwycięstw. Na pożegnanie rundy jesiennej na grajewskim stadionie, z bagażem pięciu bramek odprawiła Hetmana Białystok.

Goście na początku meczu zupełnie zagubili się tracąc bramki w 2. i 9. minucie. Pierwszą, po dokładnym dośrodkowaniu Pawła Sypytkowskiego, strzelił Rafał Kozikowski. Druga padła po wręcz filmowej akcji całej drużyny. Końcowym akordem było idealne podanie Dzierzgowskiego do Kozikowskiego, który dograł wzdłuż bramki do strzelca gola Marcina Mikuckiego. Trzecia bramka dla gospodarzy padła po „samobójczej” główce Gleba Plotnikova.

Przewaga Warmii w drugiej połowie była miażdżąca. Zaowocowało to tylko dwiema bramkami (obie zdobyte po akcjach z prawej strony), które strzelił Paweł Sypytkowski. Ten piłkarz zmarnował, wielką szansę na zdobycie miana bohatera meczu. W 69. minucie nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za faul na Kondratowiczu. Jego strzał był... podaniem do bramkarza.

Janusz Szumowski, sekretarz Warmii, powiedział po meczu – Ilość niewykorzystanych sytuacji bramkowych w tym meczu przeraża. Zwycięzców się nie sądzi, ale męska rozmowa w szatni nie zaszkodzi.

Lider tabeli z Wasilkowa zremisował 1:1 na wyjeździe ze Spartą 1951 Szepietowo.

Wyniki 16. kolejki
Warmia Grajewo – Hetman Białystok 5:0 (3:0)
Bramki:
1:0 Kozikowski 2, 2:0 Mikucki 9, 3:0 Plotnikov 28 samobójcza, 4:0 Sypytkowski 61, 5:0 Sypytkowski 68.

Sparta Augustów – Wigry Suwałki 0:3 (0:1)
Bramki:
0:1 Siłkowski 38, 0:2 Zaniewski 73 samobójcza, 0:3 Siłkowski 88.

Wissa Szczuczyn – Cresovia Siemiatycze 2:1 (1:1)
Bramki:
1:0 Guzowski 27, 1:1 Olendzki 36, 2:1 Toczydłowski 75.

Sparta Szepietowo – KS Wasilków 1:1 (1:1)
Bramki:
0:1 Śliwowski 2, 1:1 Lisowski 30.

MOSP Białystok – MKS Mielnik 4:0 (1:0)
Bramki:
1:0 Jakimiuk 19, 2:0 Kuźma 63, 3:0 Kuźma 64, 4:0 Szymański 70.

Tur Bielsk Podlaski – KS Michałowo 0:1 (0:1)
Bramka:
0:1 Wołczyński 1.

KS Śniadowo – Dąb Dąbrowa Białostocka 2:3 (2:0)
Bramki
: 1:0 Brzozowski 15-karny, 2:0 Milewski 35, 2:1 Huczko 70, 2:2 Sołowiej 80, 2:3 Huczko 87.

Promień Mońki – Magnat Juchnowiec 6:0 (3:0)
Bramki:
1:0 Poliński 1, 2:0 D. Purta 23, 3:0 Citko 43, 4:0 Bondziul 55, 5:0 Bondziul 65 karny, 6:0 Klim 76.

Pauza: Biebrza Goniądz.