Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

41 Piesza Pielgrzymka Różanostocka. Po dwóch dniach wędrówki, pątnicy zanieśli swoje prośby przed oblicze Matki Bożej

Mieczysław Jurkowski
41. Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych przeszła już do historii. W niedzielę, 26 czerwca, w godzinach popołudniowych, pątnicy doszli do celu swego pielgrzymowania. Jak wyglądało wejście grup pielgrzymkowych i uroczystości w sanktuarium? Zobaczcie naszą galerię.

- My, synowie Podlasia możemy powiedzieć, że Różanystok jest miejscem, do którego przychodzimy z nadzieją, że nawet jeśli coś złego się wydarzyło, to tu odzyskamy naszą wolność. A wolność jest wielkim darem i zadaniem. Starajcie się walczyć, tak jak mówił Papież, o ten przyczółek wolności w waszych sercach i umysłach. Tak wielu ludzi jest zniewolonych, ale wy jesteście powołani ku temu, aby być apostołami wolności - mówił Abp Józef Guzdek, metropolita białostocki podczas mszy św. wieńczącej 41. Pieszą Pielgrzymkę Różanostocką

Jak co roku z Białegostoku i okolicznych miejscowości (m.in. Sokółki, Zalesia, Jasionówki, Suchowoli, Knyszyna, Zabłudowa, Czarnej Białostockiej) do Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej wyruszyły grupy pielgrzymów tworzące 41. Pieszą Pielgrzymkę Różanostocką pod przewodnictwem ks. Piotra Szmigielskiego.

W pielgrzymce, która zakończyła się wieczorem 26 czerwca, uczestniczyło ponad 1,5 tys. osób, najmłodszy uczestnik miał 10 miesięcy. Na pielgrzymim szlaku wiernym towarzyszyło 20 kapłanów, klerycy, diakoni i siostry zakonne.

Zwracając się do pielgrzymów abp Józef Guzdek apelował o to, aby według słów z dzisiejszej Ewangelii: „Ktokolwiek przykłada rękę do pługa, a wstecz się ogląda, nie nadaje się do królestwa Bożego” nie skupiali się na swojej przeszłości, ale zamykali kolejne rozdziały swojego życia. „Do nas należy „dziś” i tego „dziś” nie wolno nam zmarnować” – mówił.

Pielgrzymka Różanostocka jest najstarszą diecezjalną pielgrzymką i odbywa się corocznie od czasu koronacji obrazu w tym Sanktuarium 28 czerwca 1981 r. Jest ona połączona z dziękczynieniem młodzieży za kończący się rok szkolny i akademicki.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sokolka.naszemiasto.pl Nasze Miasto