Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

50-lecie świeceń kapłańskich apb. Sławoja Leszka Głódzia. Arcybiskup świętował na Podlasiu (zdjęcia)

OPRAC.:
Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
Cezary Rutkowski/UMWP
W niedzielę w Bobrówce świętowano 50-lecie święceń kapłańskich abp. Sławoja Leszka Głódzia. Była msza i święcenie wozu strażackiego.

Kwiaty, gratulacje, odznaczenia i jubileuszowa msza święta. W niedzielę w Bobrówce (pow. moniecki), rodzinnej miejscowości abp. Sławoja Leszka Głódzia, działo się sporo.

Wielkie świętowanie rozpoczęło się mszą św. w Kościele p.w. Matki Odkupiciela przeprowadzoną z okazji pół wieku drogi kapłańskiej arcybiskupa gdańskiego. Na koniec eucharystii był szereg gratulacji i podziękowań, skierowanych do duchownego.

Zobacz także: Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź kosił kombajnem (zdjęcia)

Zarówno on, jak i zasłużeni strażacy z jednostki OSP w Bobrówce, otrzymali odznaczenia nadawane przez Związek Piłsudczyków Rzeczpospolitej Polskiej.

50-lecie świeceń kapłańskich abp. Sławoja Leszka Głódzia

Z okazji 50-lecia święceń kapłańskich metropolity gdańskiego marszałek Artur Kosicki wystosował list odczytany przez Jadwigę Zabielską.

Abp Sławoj Leszek Głódź ukarany przez Nuncjaturę Apostolską. Majątek arcybiskupa Głódzia leży w Bobrówce na Podlasiu. Wróci do posiadłości?

Abp Sławoj Leszek Głódź ukarany przez Nuncjaturę Apostolską....

Odnosząc się w nim do kapłańskiej drogi Głódzia, która wiodła od Szudziałowa po Warszawę, Gdańsk, czy nawet Paryż pisał:

- Zawsze jednak, w tym ziemskim pielgrzymowaniu, Jego Ekscelencja odważnie i nieugięcie stał na straży nauk i wartości Kościoła Katolickiego, otwierając ludzkie umysły ku Bogu oraz umacniając w nich wiarę katolicką.

Abp Sławoj Leszek Głódź ukarany przez Nuncjaturę Apostolską. Majątek arcybiskupa Głódzia leży w Bobrówce na Podlasiu. Wróci do posiadłości?

Abp Sławoj Leszek Głódź ukarany przez Nuncjaturę Apostolską....

Nowy wóz gaśniczy OSP Bobrówka

W niedzielę świętowani było podwójne. Zaraz po mszy jubileuszowej, abp. Głódź poświęcił nowy wóz strażacki OSP Bobrówka. Następnie uczestnicy przenieśli się na plac przed miejscowym Domem Młodego Strażaka.

50-lecie świeceń kapłańskich apb. Sławoja Leszka Głódzia. Arcybiskup świętował na Podlasiu (zdjęcia)

Druhowie z Bobrówki dostali również dwa symboliczne czeki. Pierwszy na kwotę 50 tys. zł, to dofinansowanie na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego oraz umundurowania.

Zobacz także: Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź ma pałac w podlaskiej wsi Bobrówka. Posiadłość jest warta miliony złotych (ZDJĘCIA)

Strażakom-ochotnikom z Bobrówki radni wojewódzcy przekazali też 5 tys. z puli 620 tys. zł, którą sejmik województwa przeznaczył dla jednostek biorących udział w akcji gaśniczej Biebrzańskiego Parku Narodowego.

- Jest mi niezmiernie miło, że przyznając poszczególnym jednostkom OSP dotacje z budżetu Województwa Podlaskiego, mogliśmy również przyczynić się do podniesienia bezpieczeństwa mieszkańców regionu. To znakomity dowód na realizację w praktyce, deklarowanych przez obecne władze samorządowe województwa podlaskiego działań na rzecz dobra społecznego – pisał w liście marszałek Kosicki odnosząc się do przekazanych jednostce dotacji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna