6. PKO Półmaraton Białystok. Mamy nowy rekord trasy!

(mark)
Na mecie 6. PKO Półmaratonu Białystok
Na mecie 6. PKO Półmaratonu Białystok Adrian Kuźmiuk
Zwycięzcą 6. PKO Białystok Półmaratonu został Hillary Kiptum Maiyo (Kenia), który dystans 21 km i 97,5 m pokonał w 01:05:02 ustanawiając tym samym nowy rekord białostockiego półmaratonu!

Drugi był Nelson Kipkogei z Bahrajnu z czasem 01:06:41, a trzeci Joseph Mutwanthei, który pokonał trasę półmaratonu z czasem 01:07:09.

Pierwszym Polakiem na mecie był Emil Dobrowolski, który na metę przybiegł w czasie 01:08:18.

Wśród kobiet wygrała z czasem 01:16:50 Zita Kácser (Węgry). Tuż za nią na drugiej pozycji uplasowała się białostoczank Anna Gosk pokonując półmaratoński dystans w 01:20:09. Ostatnie miejsce na podium 6. PKO Białystok Półmaratonu wśród kobiet należy do Tetyany Vernygor (Ukraina), która białostocki półmaraton ukończyła w czasie 01:21:58.

Drugi bieg dzisiejszego poranka - bieg towarzyszący City Run 5km wygrał Damian Roszko, który dystans trasy pokonał w czasie 00:14:44. Na podium stanęli także: Kamil Jarzębski z czasem 00:14:50 oraz Florian Pyszek, który pokonał trasę w czasie 00:15:18.

Wśród kobiet na tym dystansie najlepsza okazała się Katarzyna Rutkowska (Podlasie Białystok) z czasem 00:17:01, która wyprzedziła Izabelę Parczyńską (00:18:00) oraz trzecią Paulę Kopciewską (00:18:03)