Alimenciarze z woj. podlaskiego poszukiwani przez policję. Nowe twarze poszukiwanych. Wśród nich Kanibal, Nowotwór, Małpa [ZDJĘCIA, DANE]

dd
Udostępnij:
Ci mężczyźni z woj. podlaskiego mają różne pseudonimy, ale jedną wspólną cechę: uporczywie uchylają się od płacenia alimentów na członków swojej rodziny. Oto twarze mężczyzn ściganych przez KWP w Białymstoku, którzy mają odpowiadać prawnie na podst. art. 209 KK.

Z danych Ministerstwa Sprawiedliwości wynika, że 80 proc. Polaków, którzy mają zasądzone alimenty, nie płaci ich. Szacuje się, że około miliona polskich dzieci nie otrzymuje należnych alimentów. W sumie rodzice są im winni prawie 10,5 mld złotych.

Oto podlascy alimenciarze:

Kanibal, Nowotwór, Małpa. Alimenciarze z woj. podlaskiego poszukiwani przez policję. Nowe twarze poszukiwanych [ZDJĘCIA, DANE]

W woj. podlaskim zarówno liczba dłużników, jak i kwota zadłużenia jest najniższa w kraju (lepiej jest tylko w opolskim). Przeciętnie alimenciarze mają tu dług wysokości 33,6 tys. zł na osobę.

Zobacz także: Od trzech miesięcy nie płacisz alimentów? Pójdziesz za kraty!

Zgodnie z art. 209. KK § 1, "Kto uchyla się od wykonania obowiązku alimentacyjnego określonego co do wysokości orzeczeniem sądowym, ugodą zawartą przed sądem albo innym organem albo inną umową, jeżeli łączna wysokość powstałych wskutek tego zaległości stanowi równowartość co najmniej 3 świadczeń okresowych albo jeżeli opóźnienie zaległego świadczenia innego niż okresowe wynosi co najmniej 3 miesiące, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.".

Podlascy alimenciarze ścigani przez policję 5.06.2020 (nowe zdjęcia)

Zgodnie z prawem, osoba pokrzywdzona z powodu uchylania się od płacenia alimentów, może złożyć wniosek o ściganie takiego przestępstwa. Wniosek składa także jednostka pomocy społecznej bądź jednostka, które bezpośrednio ścigać będzie taką osobę.
Podlaska policja poszukuje mężczyzn podejrzanych o rozbój lub kradzież z rozbojem. Jeśli kogoś rozpoznajesz, powiadom funkcjonariuszy. Kliknij w zdjęcie, żeby zobaczyć poszczególnych poszukiwanych. Dane są aktualne na dzień 01.03.2020.

Zobacz także: Łapy. Nie płacił alimentów. Skazany 46-latek uciekał przed więzieniem. Został wreszcie zatrzymany

Przedstawiamy twarze mężczyzn ściganych w związku z wspominanym wyżej artykułem. Od dawna uchylają się od płacenia na rzecz swoich dzieci i trafili na listę osób poszukiwanych za przestępstwa. Ich rysopisy, dane oraz zdjęcia widnieją na oficjalnej stronie podlaskiej policji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Białko mikrobiologiczne ratunkiem dla planety?

Wideo

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

j
jan zwierz

no w kraju roboty ni ma wiec, nie maja jak placic 200 zl, jakby robili by zaplacili, znaczy wina PRL,u

I
I/O
1 marca, 11:11, I/O:

Jaką macie korzyść z pływania ludzi?? Współczesna i poranny do Was pytanie.

Opluwania?

I
I/O

Jaką macie korzyść z pływania ludzi?? Współczesna i poranny do Was pytanie.

Przejdź na stronę główną Gazeta Współczesna
Dodaj ogłoszenie