ANDERLECHT - BAYERN 1:2 YOUTUBE [BRAMKI, GOLE, SKRÓT MECZU 22.11.2017]

agada, aip
ANDERLECHT - BAYERN 1:2 YOUTUBE [BRAMKI, GOLE, SKRÓT MECZU 22.11.2017] AFP/East News
ANDERLECHT - BAYERN 1:2 YOUTUBE [BRAMKI, GOLE, SKRÓT MECZU 22.11.2017] Zobacz bramkę Lewandowskiego i Teodorczyka. Obejrzyj wszystkie gole, bramki Anderlecht - Bayern

Liga Mistrzów. Bayern Monachium znowu nie porwał swoją grą, ale i tak zdobył komplet punktów. W Brukseli wygrał z Anderlechtem 2:1. Kto wie, jaki byłby wynik końcowy, gdyby choćby część swoich okazji wykorzystał Łukasz Teodorczyk. Polak zapisał tylko asystę. Gola strzelił za to Robert Lewandowski, dla którego był to już 50. w 2017 roku.

AKTUALIZACJA Bayern Monachium - Anderlecht Bruksela 2:1. GOL LEWANDOWSKIEGO Zobacz ONLINE w internecie (wideo)

ZOBACZ GOLE:LM: Anderlecht - Bayern 1:2. Bramka Lewandowskiego i Teodorczyka. ZOBACZ GOLE NA YOUTUBE [WIDEO]

Jesień nie obchodzi się łaskawie z Łukaszem Teodorczykiem. Polak przestał strzelać, dostał karę za kopnięcie rywala, został pominięty w kadrze przez Adama Nawałkę, a w klubie dali mu kilka dni wolnego na oczyszczenie głowy. Prestiżowy mecz z Bayernem mógł być więc dla niego idealną szansą na przełamanie tej fatalnej serii.

Ale nie był – właściwie to pogrążył go jeszcze bardziej. "Teo" w pierwszej połowie trzykrotnie stanął przed szansą na gola. Nie wykorzystał żadnej okazji. Najpierw w sytuacji sam na sam trafił w Svena Ulreicha, następnie kopnął obok bramki, a na koniec ponownie uderzył tam, gdzie stanął niemiecki bramkarz.

Pod drugą szesnastką Robert Lewandowski tylko raz przed zmianą stron znalazł sobie miejsce na strzał – również chybił celu. To był mecz niewykorzystanych szans Teodorczyka i mimo wszystko przeciętnej gry Bayernu. A jednak w 51 minucie Robert Lewandowski wykończył akcję, która rozpoczęła się na prawej stronie.

To był jego 50. gol w 2017 roku i zarazem 2. w tej edycji Ligi Mistrzów. Później Lewandowski miał jeszcze dwie okazje, ale tak jak Teodorczyk przed przerwą zmarnował je. Anderlecht dzielnie walczył i w 63 minucie zasłużenie doprowadził do wyrównania. Stało się to m.in. dzięki Teodorczykowi.

To on wygrał główkę w polu karnym, która okazała się asystą przy trafieniu Sofiane'a Hanniego. Aż trudno w to uwierzyć, ale było to dopiero pierwsze dla Anderlechtu w tej edycji rozgrywek. W 76 minucie Teodorczyk znów zmarnował szansę, co się za chwilę zemściło – w 77 Corentin Tolisso głową zamknął świetne dośrodkowanie od Joshuy Kimmicha. Bayern, choć był dzisiaj do trafienia, wygrał 2:1.

LewanBLONDski. Internauci o fryzurze Lewego: "Osiwiał po mec...