Ania trzecia w Pucharze

Anna Ciwoniuk
Anna Ciwoniuk archiwum
Konin. Szablistka UKS "Trzynastka" Białystok Anna Ciwoniuk bardzo udanie rozpoczęła sezon szermierczy wśród seniorek. W pierwszym Pucharze Polski, rozegranym w Koninie, zajęła trzecie miejsce.

W walkach eliminacyjnych Ciwoniuk wygrała pięć pojedynków, ulegając w jednym zawodniczce z Konina Karolinie Budnej 4:5. W pierwszej walce eliminacji bezpośredniej pokonała swoją koleżankę klubową Agnieszkę Sulik 15:13. Najtrudniejszym bojem Ani była konfrontacja z aktualną medalistką mistrzostw Europy kadetek Martą Pudą z Sosnowca. Ciwoniuk wygrała zaledwie jednym trafieniem 15:14.

W ćwierćfinale białostoczanka rozniosła szablistkę AZSAWFWarszawa Martynę Wątorę 15:5 i była to najlepsza jej walka. Nasza szablistka walczyła błyskotliwie i bardzo odważnie. Półfinałowy bój rozpoczęła też dobrze, a jej rywalką była olimpijka z Pekinu Małgorzata Kozaczuk. Ania prowadziła 8:6, jednak w końcówce rutyna wzięła górę i warszawianka zwyciężyła 15:11.

Turniej Pucharu Polski w Koninie zakończył się zwycięstwem reprezentantki Polski w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie Bogny Jóźwiak, która w finale pokonała Kozaczuk 15:7.