Ariel Jakubowski: Pokazaliśmy, że umiemy grać, ale za to punktów nie dają

Wigry Suwałki w czterech meczach po przerwie zimowej zdobyły tylko trzy punkty
Wigry Suwałki przegrały 1:2 wyjazdowy mecz ze Stomilem Olsztyn i spadły na 16 spadkowe miejsce w tabeli.

To już trzecia przegrana suwalczan po wznowieniu rozgrywek. I trzeba zaznaczyć, że trochę pechowa. Bo gdyby na początku drugiej połowy, przy stanie 0:2, Robert Bartczak wykorzystał rzut karny to byłaby duża szansa, że goście przynajmniej zremisują. Niewykorzystana jedenastka podcięła trochę skrzydła podopiecznym Ariela Jakubowskiego, ale z upływem minut ich przewaga była coraz większa. Niestety stać ich było tylko na jedno trafienie. W 81 minucie po indywidualnej akcji gola zdobył Bartosz Bida, który pojawił się na boisku w drugiej połowie.

Poczytaj także o jedynej wiosennej wygranej Wigier Suwałki

Przyczyn porażki należy upatrywać nie tylko w zmarnowanej jedenastce. Zawodnicy Wigier na dużo pozwolili gospodarzom w pierwszej połowie. Co prawda goście byli częściej przy piłce, ale po jej stracie Stomil szybko przechodził do ataku i pod bramką Damiana Węglarza dochodziło do groźnych sytuacji. Tak było w 30 minucie gdy Paweł Głowacki przedarł się prawą stroną i z końcowej linii dograł do Grzegorza Lecha, a ten uderzeniem po ziemi otworzył wynik spotkania. Dla odmiany drugiego gola Wigry straciły po akcji lewą stroną. Mocny strzał Mateusza Gancarczyka jeszcze odbił Weglarz, ale przy dobitce Szymona Sobczaka nie dał już rady.

- Dla nas to był ważny mecz, jak to się mówi taki za sześć punktów - podsumowywał Ariel Jakubowski na konferencji prasowej. - Bardzo ważny w kontekście utrzymania w I lidze, więc jest w nas podwójne rozgoryczenie. Mieliśmy dobrze przeanalizowany styl gry Stomilu i takiej gry się spodziewaliśmy. Szkoda, że nie wykorzystaliśmy rzutu karnego na początku drugiej połowy, bo to by nam dało więcej wiatru w żagle. Niestety tak się nie stało. Myślę, że ciążyła na nas większa presja i było to widać na boisku. Nawet przy tym rzucie karnym nie wytrzymaliśmy ciśnienia. Teraz czeka nas praca nad psychiką piłkarzy, żeby ją wzmocnić. Pokazaliśmy, że umiemy grać w piłkę, ale za to punktów nie dają.

Stomil Olsztyn - Wigry Suwałki 2:1 (2:0)