Australian Open: Katastrofa Simony Halep, problemy Andżeliki Kerber

Krzysztof Kawa
Andżelika Kerber
Andżelika Kerber Lukasz Gdak
Niemka Andżelika Kerber jest już w drugiej rundzie tenisowego Australian Open (pula nagród u kobiet 15 mln dolarów australijskich). Sensacją jest odpadnięcie Rumunki Simony Halep.

Halep przegrała 3:6, 1:6 z Amerykanką Shelby Rogers, tłumacząc po meczu, że czuła silny ból w kolanie. - Nigdy wcześniej w ten sposób nie tłumaczyłam swoich porażek, ale tym razem naprawdę miało to wpływ na moją grę - powiedziała Rumunka na antenie Eurosportu. W trakcie spotkania korzystała z przerwy medycznej, ale zdała się ona na nic.

Takich problemów nie miała Kerber, gdy po godzinie i 8 minutach walki doprowadziła do piłki meczowej w pojedynku z Łesią Curenko. Nieoczekiwanie wtedy Ukrainka zerwała się do walki i przedłużyła sopotkanie o kolejnego seta. Ostatecznie tenisistka z Puszczykowa wygrała 6:2, 5:7, 6:2.

Mecz otwarcia z trudem wygrała Hiszpanka Garbine Muguruza, która w trakcie poprzedniego turnieju zgłaszała problemy z prawym udem. W poniedziałek wprawdzie pokonała 7:5, 6:4 Marinę Eraković (WTA 110), ale w pierwszym secie przy stanie 4:5 musiała bronić piłkę setową, a w drugim przegrywała już 1:4.

Niespodzianką jest szybkie odpadnięcie 19-letniej Rosjanki Darii Kasatkiny, która przez fachowców z Tennis.com była typowana do roli czarnego konia turnieju po tym, jak w Brisbane pokonała samą Kerber.

Agnieszka Radwańska rozpocznie mecz pierwszej rundy z Bułgarką Cwetaną Pironkową we wtorek, najwcześniej o godz. 11, natomiast pojedynek Magdy Linette z Mandy Minellą (Luksemburg) jest zaplanowany w nocy z poniedziałku na wtorek naszego czasu o godz. 4.30.