Izolda Hukałowicz

Izolda Hukałowicz

dziennikarzKurier PorannyBiałystok

W Kurierze Porannym i Gazecie Współczesnej piszę głównie o sprawach służby zdrowia. Wątki "pandemiczne" zdominowały ostatnio tematykę moich artykułów, ale staram się pokazywać, że problemy sektora zdrowia nie kończą się na koronawirusie.

Interesują mnie nowinki naukowe, zwłaszcza z dziedziny medycyny, o których uwielbiam informować Czytelników.

Oprócz tradydycjnego "pisarstwa" udało mi się też przeprowadzić dwie rozmowy z ekspertami, w których wirtualnie uczestniczyli też nasi Czytelnicy. Były to dyżury online:

Jak trafiłam do Polska Press?

Choć w Kurierze Porannym i Gazecie Współczesnej pracuję od września 2020 roku, to tak naprawdę od dziennikarstwa zaczęła się moja kariera zawodowa. Jeszcze w trakcie studiów na białostockiej polonistyce - razem z grupą pozytywnie zakręconych ludzi - zaczęliśmy tworzyć portal internetowy "Gazety w Choroszczy", który był mooocno poszerzoną wersją papierowego wydania. To były czasy, gdy gazety samorządowe raczej nie istniały jeszcze w Internecie, więc "podglądaliśmy" choćby ... "Kurier Poranny". To była niezła szkoła!

Pracowałam też w "Gazecie Wasilkowskiej" i Radiu Białystok. Potem przyszedł czas na zmiany i "dziennikarski detoks" - czyli kilkuletnią pracę w Książnicy Podlaskiej i krótką przygodę z nauczycielstwem. Jednak - jak się mówi - natura ciągnie wilka do lasu, więc wróciłam do dziennikarstwa, co było absolutnym strzałem w dziesiątkę!

Parę słów o mnie... pozazawodowo

"Dziennikarstwo nie istnieje bez człowieka. Relacje z innymi to niezbędny element naszej pracy. Musimy znać się trochę na psychologii, rozumieć ludzi, wiedzieć, jak z nimi rozmawiać i jak się do nich odnosić" - pisał Ryszard Kapuściński. I gdybym miała napisać o jednym "zjawisku", które mnie najbardziej fascynuje i pasjonuje w świecie, to śmiało napiszę CZŁOWIEK. Brzmi to nieco enigmatycznie, ale niech tak pozostanie:)

Jestem też wielką fanką "spacerologii" - dzień bez spaceru to dzień stracony! Odpoczywam przy dobrej książce lub słuchając podcastów. Uwielbiam też taniec - zwłaszcza balet i burleskę. 

Rozwiń opis

Lokalne oferty

reklama
Dodaj ogłoszenie