Jacek Żukowski

Jacek Żukowski

dziennikarzGazeta KrakowskaKraków

42 materiały

Dziennikarz sportowy. Interesuję się sportem, szczególnie piłką nożną, hokejem, także turystyką. Aktywnie spędzam czas, lubię górskie i rowerowe wyprawy. W dziale sportowym pracuję od 1997 r. tworząc teksty głównie o Cracovii, ale też o kolarstwie, hokeju. W Internecie możecie przeczytać teksty mojego autorstwa - relacje z meczów, wywiady ze sportowcami, reportaże. Obsługiwałem światowe wydarzenia rangi Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim, kajakarstwie górskim, mistrzostwa świata w hokeju na lodzie, mecze hokejowej Ligi Mistrzów, piłkarskiej Ligi Europy (eliminacje).

 

Teksty o Cracovii

https://gazetakrakowska.pl/cracovia-warta-poznan-pasy-nie-znalazly-sposobu-na-poznaniakow/ar/c2-16801509

 

https://gazetakrakowska.pl/wnioski-po-meczu-cracovii-to-byl-wypadek-przy-pracy/ar/c2-16560881

 

https://gazetakrakowska.pl/budzinski-moze-byc-tajna-bronia-cracovii-marcin-zagraj-to-jeszcze-raz/ar/c2-16791441

Moja praca

Przygodę z dziennikarstwem zaczynałem od "Echa Krakowa", popołudniówki, która juz się nie ukazuje oraz od dziennika sportowgeo "Tempo". Od zawsze sport był mi bliski, pracowałem zawsze w dziale sportowym, ale poznałem też pracę redakcji od podszewki, pracując w korekcie. Poznałem cały proces wydawniczy w drukarni - to były czasy, gdy gazetę składano w ołowiu.

 

O mnie

Moim hobby jest jazda na rowerze. Jeżdżę na nim cały rok. Poruszam się po mieście, ale nie stronię też od większych wycieczek w kraju i za granicą. Wolny czas spędzam też na spacerze z psem. Zimą preferuję jazde na nartach. Ogólnie, lubię wypoczywać w aktywny sposób, latem np. na kajakach.

A tu przykład połaczenia przyjemnego z pożytecznym

https://plus.gazetakrakowska.pl/o-wyzszosci-dwoch-kolek-nad-czterema-czyli-wakacje-rowerem/ar/c7-16642001

 

 

Rozwiń opis

Najpopularniejsze