Monika Góralska

Monika Góralska

redaktorPortal i.plWarszawa

898 materiałów

 W Polska Press zajmuję się tematami dotyczącymi zdrowia, aktywności fizycznej, tradycyjnych i naturalnych metod leczenia oraz profilaktyki chorób. Podejmuję również tematy kobiece dotyczące urody oraz macierzyństwa.

Interesują mnie najnowsze odkrycia naukowe z zakresu medycyny, które zmieniają na lepsze życie pacjentów oraz bieżące sprawy dotyczące każdego, takie jak chociażby ceny leków czy dostęp do bezpłatnych badań profilaktycznych:

Lubię pisać również o naturalnych metodach i domowych sposobach na różne dolegliwości, które wspierają konwencjonalne leczenie i pomagają szybciej zwalczyć chorobę. Nie są one w stanie zastąpić leczenia farmakologicznego, ale często są bardzo pomocne i przynoszą ulgę w wielu schorzeniach. Tak właśnie działają zioła, które sama również wykorzystuję w domowych kuracjach oraz profilaktyce zdrowotnej:

Szczególne miejsce w mojej pracy redakcyjnej zajmują tematy związane z macierzyństwem, ponieważ sama jestem mamą i każdego dnia obserwuję rozwój mojego dziecka, często zmagając się z wieloma trudnościami jakie temu towarzyszą. Chętnie poruszam również tematy dotyczące dbania o urodę oraz zdrowego odżywiania:

 

Jak trafiłam do serwisu Strona Zdrowia?

Jestem absolwentką filologii polskiej ze specjalizacją edytorstwo. Zanim trafiłam do Polska Press pracowałam w redakcji portalu parentingowego, gdzie zajmowałam się tworzeniem treści dla rodziców, kobiet w ciąży i matek karmiących. Do redakcji serwisu Strona Zdrowia dołączyłam na początku 2021 roku i tak zaczęła się moja przygoda, która trwa do dziś. Przez ten czas wiele się nauczyłam o pracy redaktora oraz dziennikarza i nadal uczę się czegoś nowego każdego dnia. Dzięki temu praca ta daje mi wiele radości i satysfakcji.

 

O mnie

Pochodzę z niewielkiej miejscowości na pograniczu Mazowsza i Podlasia, która w czasach średniowiecza była grodem warownym, a obecnie jest miejscowością turystyczną. Wracam tam zawsze z sentymentem, ponieważ aktualnie mieszkam bliżej stolicy. Po pracy czas poświęcam na zabawy z dzieckiem, wycieczki rowerowe po okolicy, spotkania ze znajomymi, rozmowy z sąsiadami, czytanie i odpoczynek.

Rozwiń opis

Najpopularniejsze