AZS AGH Kraków - BAS Białystok. Pierwsza wygrana BAS Białystok w I lidze

Adam Muśko
Adam Muśko
BAS Białystok
BAS Białystok Wojciech Wojtkielewicz
Siatkarze BAS Białystok wygrali pierwszy w historii mecz w I lidze. W czwartek pokonali 3:2 na wyjeździe z AZS AGH Kraków.

Od początku meczu w Krakowie zawodnicy BAS byli dobrze dysponowani. Po serii zagrywek Konrada Bączka wyszli na prowadzenie. Co prawda gospodarze zdołali doprowadzić do remisu (10:10 15:15), ale w końcówce to pewniej grający białostoczanie byli górą (23:25).

Drugi set zaczął się od dobrych zagrywek Jana Lesiuka i prowadzenia BAS 4:1. Potem było tylko lepiej. Skuteczni w ataku byli Mateusz Laskowski i Kacper Wnuk. Ostatecznie beniaminek z Białegostoku pozwolił rywalom zdobyć tylko 17 punktów i było wiadomo, że z Krakowa przywiezie co najmniej punkt.

W trzecim secie wydawało się, że podopieczni Marka Antoniuka pójdą za ciosem i zakończą spotkanie. BAS już wygrywał 7:4, ale zespół AGH podniósł się i zdołał odrobić dystans. W końcówce krakowianie wypracowali kilka punktów przewagi i ostatecznie wygrali do 21.

Natomiast po wyrównanym początku czwartej partii znowu lepiej zaczęli grać gospodarze. W połowie seta AZS wygrywał 14:11 i 18:14. Ten dystans się utrzymał i BAS przegrał do 20.

W tie-breaku przed zmianą stron gospodarze mieli przewagę trzech punktów (8:5), ale goście nie poddawali się. Głównie dzięki dobrej zagrywce Mateusza Laskowskiego doprowadzili do remisu 12:12. Potem białostoczanie mieli piłki meczowe, ale o zwycięstwie decydowała gra na przewagi. Ostatecznie białostoczanie zachowali więcej zimnej krwi i triumfowali w tie-breaku (16:14) i całym meczu 3:2.

AZS AGH Kraków – BAS Białystok 2:3 (23:25, 17:25, 25:21, 25:20, 14:16)