AZS Olsztyn - Ślepsk Malow Suwałki. Trzy punkty dla beniaminka

Mecz AZS Olsztyn - Ślepsk Malow Suwałki
Mecz AZS Olsztyn - Ślepsk Malow Suwałki Miłosz Kozakiewicz
Ślepsk Malow Suwałki wygrał 3:1 na wyjeździe z AZS Indykpol Olsztyn. To druga w tym sezonie wygrana beniaminka z Suwałk z olsztyńskim zespołem.

Suwalczanie podbudowani wygraną w poprzedniej kolejce ze Skrą Bełchatów od początku spotkania prezentowali się dobrze. Skuteczni byli środkowi Andreas Takvam i Cezary Sapiński, w ataku punktował Bartłomiej Bołądź. Gdy wreszcie siatkarze Ślepska Malow dwa razy zablokowali wracającego do składu AZS Olsztyn po długiej przerwie Jana Hadravę było już 7:11. Niestety tak dużej przewagi goście nie potrafili utrzymać gdy po drugiej stronie dobrze zagrywać zaczął Wojciech Żaliński. Olsztynianie odrobili straty i kibiców czekała wyrównana końcówka. Ślepsk Malow nie wykorzystał kilku piłek setowych, ale w końcu Bołądź skutecznym atakiem zakończył partię otwarcie i goście wygrali 34:32.

Przeczytaj także:Niespodzianka. Ślepsk Malow wygrywa ze Skrą Bełchatów

Drugi set zaczął się od dobrych bloków gospodarzy i ich prowadzenia 6:2. W dalszej części suwalczanie powoli odrabiali straty i udało im się to w końcówce. Po tym jak na zagrywce pojawił się Łukasz Rudzewicz od stanu 22:19 doprowadzili do remisu 22:22. W decydującym momencie Nicolas Szerszeń wykorzystał kontrę i wyprowadził Ślepsk Malow na prowadzenie 24:23. Seta kiwką skończył Szerszeń.

Trzeci set także rozpoczął się dobrze dla AZS, który znowu po dobrych blokach prowadził 4:1. Suwalczanie znowu musieli gonić wynik i dosyć szybko doprowadzili do remisu, a gdy w pole serwisowe poszedł Szerszeń Ślepsk Malow wyszedł na prowadzenie 12:8. Wydawało się, że wygrana w trzech setach jest już bardzo blisko, ale gospodarze poderwali się do walki. Wystarczyło, że goście pomylili się kilka razy w ataku i końcówka znowu była grana praktycznie punkt za punkt. Tym razem lepiej wytrzymali zawodnicy AZS i wygrali do 23.

Ale czwarty set to już zdecydowana przewaga podopiecznych Andrzeja Kowala. Ślepsk Malow wygrał do 17 i cały mecz 3:1.

AZS Indykpol Olsztyn - Ślepsk Malow Suwałki 1:3 (32:34, 23:25, 25:23, 17:25)