AZS wygrał w Mielcu!

(miłk)
A. Zgiet
AZS Białystok nadal walczy o utrzymanie. W piątym spotkaniu o 9. miejsce w PlusLidze Kobiet wygrał w Mielcu ze Stalą 3:1.

W rywalizacji do czterech zwycięstw "Stalówki" prowadzą 3:2. Kolejne spotkanie: jedno lub dwa - już w Białymstoku.

Dziś akademiczki były wyraźnie lepsze. Tylko w drugim secie nie wykorzystały prowadzenia 16:12. W pozostałych odsłonach AZS - w przeciwieństwie do poprzednich meczów - przez cały set utrzymał nerwy na wodzy odnosząc pewne zwycięstwo.

MVP niedzielnego spotkania została Channon Thompson.

Stal Mielec - AZS Białystok 1:3 (20:25, 25:23, 22:25, 19:25)
Stal: Pycia (3 pkt), Kociova (20), Liliom (4), Kandora (8), Szymańska, Babicz (14), Wojtowicz (libero) oraz Wilczyńska (12), Pykosz (1), Szpak, Sadowska.
AZS: Kuczyńska (8), Muhlsteinova (5), Thompson (19), Jack (17), Sieradzan (13), Kruk (11), Durajczyk (libero) oraz Szeszko (1), Cabajewska.