Badminton. Złote medale Grand Prix Juniorów podlaskich zawodników

Z prawej Uljana Wolskaja
Z prawej Uljana Wolskaja SKB Suwałki
Uljana Wolskaja (SKB Suwałki) oraz Anastazja Kosenczuk (Hubal Białystok) wywalczyły złote medale w Grand Prix Polski Juniorek w badmintonie w kategorii do lat 19.

W grze pojedynczej od dłuższego czasu króluje na polskich kortach w kategorii do lat 19 Uljana Wolskaja z SKB Suwałki. Potwierdzeniem tego był złoty medal badmintonistki wywalczony w Grand Prix Juniorek w Sianowie.

Podopieczna Jerzego Dołhana w turnieju głównym w półfinale pokonała klubową koleżankę Wiktorię Pletsiuchową 2:0 (21:12, 21:7), a w finale po trzysetowym meczu wygrała 2:1 (20:22, 21:10, 21:11) z Anastazją Kosenczuk (UKS Hubal Białystok). W tej kategorii brązowy medal dla Suwalskiego Klubu Badmintona zdobyły także Wiktoria Pletsiuchowa i Weronika Stankiewicz.

Drugi złoty medal i najwyższe miejsce na podium dla SKB zdobyły Jan Szeszko i Aleksandra Wilczewska w kategorii do lat 15. Suwalczanie po pięknej, trzysetowej rywalizacji pokonali w finale 2:1 (21:19, 11:21, 21:14) parę Sebastian Pinkowicz, Agata Kozicka (UKS Unia Bieruń).

Złoty medal w mikście do lat 19 wywalczyła Anastazja Kosenczuk (Hubal) i Jakub Melaniuk (Unia Bieruń). Brązowe medale zdobył także mikst Hubala Białystok Arkadiusz Dydyński, Julia Stankiewicz.

Brązowy medal w grze podwójnej dziewcząt do lat 15 zdobyła Aleksandra Wilczewska grając wspólnie z Agatą Kozicką (UKS Unia Bieruń). Kolejny brązowy medal dla SKB zdobył Jan Szeszko w grze podwójnej chłopców do lat 15 grając z Michałem Węsłowiczem (ABRM Warszawa).