"Bałam się, ale przekonała mnie bratowa". Zobacz, jak wyglądają szczepienia w domach (ZDJĘCIA)

Izolda Hukałowicz
Izolda Hukałowicz
Szczepienia przeciwko COVID-19 w domach pacjentów (Białystok, 16.04.2021 r.). Izolda Hukałowicz
Pacjenci obłożnie chorzy, którzy mają problemy z poruszaniem się, są szczepieni w domach. Docierają do nich lekarze rodzinni lub medycy ze specjalnych wyjazdowych zespołów szczepiących. Towarzyszyliśmy lekarzowi z białostockiego pogotowia ratunkowego, który szczepił dziś sześcioro mieszkańców Białegostoku.

Szczepienia w domach pacjentów wykonywane są zarówno przez punkty populacyjne, jak i specjalne dodatkowe zespoły wyjazdowe. W lutym podlaski NFZ wyłonił pięć takich zespołów wyjazdowych. Ich zadaniem jest szczepienie pacjentów obłożnie chorych - tzw. „leżących” - w domach.

Trzeba działać sprawnie

Jeden z takich wyjazdowych zespołów szczepiących utworzyła Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku, która szczepi pacjentów w domach już od początku roku.

- W styczniu zaszczepiliśmy w domu 13 osób, w lutym – 33, a w marcu – 71 (z czego 60 to szczepienia zespołu wyjazdowego). Z kolei do 12 kwietnia zespół wyjazdowy przeprowadził jak na razie 60 szczepień w domach pacjentów - informuje Mirosław Rybałtowski, zastępca dyrektora ds. medycznych Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku.

Wśród lekarzy, którzy jeżdżą do domów pacjentów jest Andrzej Kicman, któremu towarzyszyliśmy dziś (16 kwietnia) podczas szczepień w Białymstoku.

Jak mówi Andrzej Kicman, dzisiaj pacjentów jest niewielu - zaledwie 6 osób. Ich liczba ustalana jest tak, aby wykorzystać wszystkie dawki. Ważny jest też dobór pacjentów pod kątem miejsca ich zamieszkania.

- Staramy się szczepić pacjentów, którzy mieszkają w miarę blisko siebie, aby nie podróżować ze szczepionkami po powiecie. Te produkowane przez Pfizera są bowiem nietrwałe i trzeba je zużyć w określonym czasie. Trzeba działać szybko.

Wyjazdowe punkty szczepień otrzymują własną pulę szczepionek. Nie korzystają ze szczepionek zamówionych przez poradnię POZ, która zgłasza pacjenta do szczepienia wyjazdowego.

Pacjenci z niecierpliwością czekają na wizytę

Wśród pacjentów, którzy przyjęli dziś pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 jest 79-letnia Wiesława Bujko z Białegostoku. Kobieta nie wychodzi z domu, ma duże problemy z poruszaniem się - kilka minut na nogach i przejście paru metrów po pokoju to dla niej duży sukces. Choruje na dnę moczanową, ma dużą przepuklinę oraz problemy z nogami.

Pani Wiesława z córką już od rana czekały na lekarza. Zwykle to rodzina pomaga obłożnie chorym bliskim wypełnić formalności. Pacjentka tylko podpisała się pod ankietą, o resztę zadbała córka. Samo szczepienie poszło niezwykle sprawnie.

- Zupełnie nic nie bolało - cieszy się pani Wiesława. - Każdego dnia córka robi mi zastrzyki insuliny, także jestem do tego przyzwyczajona.

79-latka przyznaje, że miała wątpliwości odnośnie szczepień:

- Kiedy nie mogę zasnąć, włączam tablet i słucham lub czytam różne rzeczy w internecie. I jak tak ostatnio nasłuchałam się opinii, że wszystkie szczepionki są złe, to zaczęłam się bać.

Do zaszczepienia przekonała panią Wiesławę bratowa, która jest lekarzem.

- Gdy dowiedziała się, że mam wątpliwości, to powiedziała, abym absolutnie się nie bała i koniecznie zaszczepiła. A ona ma naprawdę zaawansowaną astmę i poważne kłopoty z oddychaniem. Także pomyślałam, że skoro ona się szczepi, to i ja to zrobię.

Drugą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 pani Wiesława przyjmie za 5 tygodni.

Zaszczepieni stulatkowie

Andrzej Kicman mówi, że pacjenci obłożnie chorzy cieszą się, że mogą zaszczepić się. Nie mają też silnych reakcji poszczepiennych:

- Jedynie dwie osoby miały gorączkę i o dziwo były to młodsze osoby. Te starsze nie zgłaszały problemów. A dodam, że zaszczepiliśmy nawet dwóch stulatków!

Jak zgłosić osobę obłożnie chorą do szczepienia w domu?

Pacjenci obłożnie chorzy, którzy nie są w stanie dotrzeć do punktów szczepień, powinni zgłosić się do poradni POZ, w których mają złożoną deklarację. To poradnia zadecyduje, czy danej osobie przysługuje domowe szczepienie i jeśli tak, zgłosi swojego pacjenta do punktu wyjazdowego. Pacjenci leżący nie mogą rejestrować się przez Internet lub przez infolinię 989.

Jak informuje podlaski NFZ, w lutym 2021 r punkty populacyjne wykonały 750 szczepień w domach pacjenta, punkty wyjazdowe - 134 szczepienia. Z kolei w marcu wykonano 1314 szczepień w miejscu zamieszkania pacjenta.

Szczepienia 16- i 17-latków coraz bliżej

Wideo

Komentarze 11

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

A
Abadon
18 kwietnia, 06:47, Abadon:

Po szczepionce Pfizera się przepięknie umiera

18 kwietnia, 7:10, Gość:

Odpisuję temu antyszczepionkowemu debilowi , który w psychozie antykowidowej ma urojenia słuszności co do swojej poyebanej misji zniszczenia społeczeństwa obywatelskiego na tym forum . Proponuję nową wizję "totalnej obrony". Przewiduje ona, że obywatele będą uodpornieni na dezinformację, manipulację psychologiczną oraz zaburzenia osobowości, które mogą nadwyrężyć społeczną spójność . Odbyt Adolfa ma płonąć od świętego oburzenia obywateli , którym zależy na zdrowiu swoim , swoich bliskich i innych nieznanych krajan .

Abadon 1. Dlaczego nie słyszymy syren pojazdów ratowniczych bez przerwy w dzień iw nocy?

O- Do zgonów nie jeździ się na sygnale .

2. Dlaczego domy pogrzebowe nie są tak zajęte jak w poprzednich latach?

O-Są . Świat , to nie tylko Białystok .

3. Dlaczego na cmentarzach nie widzimy niekończących się rzędów ludzi grzebiących bliskich?

O-Popełznij na cmentarz . Bardzo ograniczono liczbę żałobników .

4. Dlaczego statystyki mówią, że śmiertelność nie wzrosła w 2020 roku?

O- oczywiście chodzi o statystyki w Korei Płn.

5. Gdzie poszły zgony na grypę?

O-y@bać się , jak twoja matka z kozłem , Mieeetku . A tak na poważnie , za testy na grypę Polak musiałby sam słono zapłacić . Czego nie rozumiesz?

6. Jeśli pierwsza blokada zadziałała, to po co ją powtarzać?

O- z blokadami jak z psychopatami , trudno przełamać .

7. Jeśli blokady nie działają, to dlaczego je powtarzamy?

O- może , któraś w końcu zadziała

8. Dlaczego rząd słucha tylko bardzo małej grupy tych samych ekspertów, a nie uznanych głosów znawców nauki?

O- słucha bardzo dużej grupki , trollujący psychopaci kopiują setkami tysięcy teksty małych pyszałkowatych przeedukowanych dzbanów , co nie przekłada się na jakość .

9. Dlaczego w telewizji widzimy przepełnione oddziały intensywnej terapii, skoro w rzeczywistości nie są one przepełnione?

O- zaprdalaj na OIOM i nie oglądaj telewizji .

10. Dlaczego wyszkolone pielęgniarki nie mają pracy i dlaczego przychodnie są zamykane z powodu niepełnego wykorzystania?

O- koleje prdolenie psychopaty . Brakuje dziesiątki , jak nie setki tysięcy pielęgniarek . Według OECD na 1000 mieszkańców przypada ok. 5,2 pielęgniarki, przy czym średnia unijna to 9,4. Jak 55-60 letnie siostry pójdą na emeryturę , brakować będzie więcej .

11. Dlaczego rządy na całym świecie zamówiły test PCR w 2018 roku?

O- ch@@@j wie , zapytaj jego

12. Jeśli maski są skażone wysoce zaraźliwym wirusem, dlaczego widzimy je na każdym rogu ulicy?

O- tylko jak zyebane abadony noszą je od lutego ubiegłego roku

13. Dlaczego w poszczególnych krajach obowiązują różne zasady dotyczące odległości?

O- różne nacje mają różne pojęcie dystansu - są takie kraje , gdzie akceptuje się plującego przez pół godziny poyeba , który prdoli smutki nie wiadomo po co .

14. Jeśli wirus nie jest przenoszony przez dzieci, dlaczego szkoły są zamknięte?

O- Jest . Dzieci dziękować Bogu rzadko chorują . Gdyby chorowały rodzice zayebali by antykowidowców .

Durniem się urodziłeś i jako dureń skończysz.

w
www.FederacjaZielonych.pl

Każdy lek i szczepionka mają skutki uboczne, prowadzące nawet do śmierci, co potwierdzają producenci i rządy w np. przeciwwskazaniach, kartach informacyjnych produktów, bazach danych NOP (Niepożądanych Odczynów Poszczepiennych).

Dlatego np. UE rezygnuje z zakupu szczepionek firm Astra Zeneca i Johnson

w
www.Koncerty.Bialystok.pl

Rządowi „doradcy” Simon, Horban, Flisiak przez których „rady” zmarło 40 000 Polaków to także doradcy producenta leku Remdesivir, którym kurację kosztującą 10 000 zł zalecają, zamiast skutecznej kuracji Amantadyną za 10 zł po której nikt nie umarł, wszyscy wyzdrowieli. Podłączenie do respiratora (chociaż zabija 90% chorych) jest drożej płatną procedurą dla szpitala niż podanie tlenu czy przewrócenie chorego na brzuch, by ułatwić oddychanie.

ibialystok.blogspot.com/2021/01/amantadyna.html Zamiast zaplanowanego ludobójstwa wolę weganizm=wzmacnia orga(ni)zm! Bez uzależnień, chorób, przestępczości: Skuteczny przebadany lek Amantadyna kosztuje 10 zł, w przeciwieństwie do nieskutecznych szczepionek zmutowanego wirusa po 1000 zł testowanych w pośpiechu i powodujących skutki uboczne i powikłania, czy respiratory zabijające 90% chorych.

Dziesiątki tysięcy chorych mogłoby nie umrzeć, także z powodu ograniczenia w dostępie do szpitali, nie mają uzasadnienia absurdalne dyktatorskie ograniczenia, zamknięcie gospodarki, szkół, hoteli, gastronomii, bankructwa firm, zadłużenie ludzi.

Media wywołujące koronapanike kłamią, władze na całym świecie zawiązały największy w historii spisek przeciwko obywatelom http://ibialystok.blogspot.com/2020/12/zabojczeszczepionki.html http://ibialystok.blogspot.com/2020/11/spisekcovid19.html

CZY AMANTADYNA NAPRAWDĘ LECZY COVID-19?

Gościem Doroty Łosiewicz jest @marcinwarchol, wiceminister @MS_GOV_PL.

https://www.youtube.com/watch?v=cVY8uqjINN4

w
www.i.Bialystok.pl

A epidemię rozsiewa rząd i szpitale? https://youtu.be/iUeU6glSvec SOR Szpitalny Oddział Ratunkowy najsłabsze ogniwo systemu: 1 lekarz zamiast 2 na dyżurze, 8 łóżek (zajętych przez zasikanych pijaków), 50 pacjentów czekających po kilka godzin, miejsce zakażeń wszystkimi chorobami https://youtu.be/CIB0zoD3jXI?t=162

„Wyrzucić maski z przestrzeni publicznej. Zakończyć restrykcje. Myjemy ręce i wietrzymy”. #LockdownKills #StopKwarantanna. #OtwieraMy Wyrzucić maski z przestrzeni publicznej. Zakończyć restrykcje. Myjemy ręce i wietrzymy”. #LockdownKills #StopKwarantanna. #OtwieraMy Człowiek bez tlenu umiera po 3 minutach, długotrwałe niedotlenienie uszkadza mózg. Dlatego rząd światowy chce, by nawet zdrowi byli chorzy na skutek braku skutecznego leczenia Amantadyną, nieskutecznych szczepionek i przyduszania maskami? Wolę weganizm=wzmacnia orga(ni)zm! Bez uzależnień, chorób, przestępczości: Testy dają w 30-90% fałszywe wyniki: Zamknęli firmy, zabronili oddychać świeżym powietrzem, zamknęli szpitale przed chorymi, skazali na śmierć przewlekle chorych, zabraniają spotkań, zamknęli dzieci, seniorów w domach, zakładają szmaty na twarz generując choroby i hamując rozwój mózgu. Reset: po bankructwie firm ludzie na zasiłkach, nie będzie własności prywatnej, obywatel będzie własnością państwa, nie będzie rodziny, o dzieciach decydować ma państwo. „Koniec pandemii” nastąpi 31 marca 2025 r. po wdrożeniu nowego niewolniczego systemu zgodnie z planem

G
Gość
18 kwietnia, 06:47, Abadon:

Po szczepionce Pfizera się przepięknie umiera

Odpisuję temu antyszczepionkowemu debilowi , który w psychozie antykowidowej ma urojenia słuszności co do swojej poyebanej misji zniszczenia społeczeństwa obywatelskiego na tym forum . Proponuję nową wizję "totalnej obrony". Przewiduje ona, że obywatele będą uodpornieni na dezinformację, manipulację psychologiczną oraz zaburzenia osobowości, które mogą nadwyrężyć społeczną spójność . Odbyt Adolfa ma płonąć od świętego oburzenia obywateli , którym zależy na zdrowiu swoim , swoich bliskich i innych nieznanych krajan .

Abadon 1. Dlaczego nie słyszymy syren pojazdów ratowniczych bez przerwy w dzień iw nocy?

O- Do zgonów nie jeździ się na sygnale .

2. Dlaczego domy pogrzebowe nie są tak zajęte jak w poprzednich latach?

O-Są . Świat , to nie tylko Białystok .

3. Dlaczego na cmentarzach nie widzimy niekończących się rzędów ludzi grzebiących bliskich?

O-Popełznij na cmentarz . Bardzo ograniczono liczbę żałobników .

4. Dlaczego statystyki mówią, że śmiertelność nie wzrosła w 2020 roku?

O- oczywiście chodzi o statystyki w Korei Płn.

5. Gdzie poszły zgony na grypę?

O-y@bać się , jak twoja matka z kozłem , Mieeetku . A tak na poważnie , za testy na grypę Polak musiałby sam słono zapłacić . Czego nie rozumiesz?

6. Jeśli pierwsza blokada zadziałała, to po co ją powtarzać?

O- z blokadami jak z psychopatami , trudno przełamać .

7. Jeśli blokady nie działają, to dlaczego je powtarzamy?

O- może , któraś w końcu zadziała

8. Dlaczego rząd słucha tylko bardzo małej grupy tych samych ekspertów, a nie uznanych głosów znawców nauki?

O- słucha bardzo dużej grupki , trollujący psychopaci kopiują setkami tysięcy teksty małych pyszałkowatych przeedukowanych dzbanów , co nie przekłada się na jakość .

9. Dlaczego w telewizji widzimy przepełnione oddziały intensywnej terapii, skoro w rzeczywistości nie są one przepełnione?

O- zaprdalaj na OIOM i nie oglądaj telewizji .

10. Dlaczego wyszkolone pielęgniarki nie mają pracy i dlaczego przychodnie są zamykane z powodu niepełnego wykorzystania?

O- koleje prdolenie psychopaty . Brakuje dziesiątki , jak nie setki tysięcy pielęgniarek . Według OECD na 1000 mieszkańców przypada ok. 5,2 pielęgniarki, przy czym średnia unijna to 9,4. Jak 55-60 letnie siostry pójdą na emeryturę , brakować będzie więcej .

11. Dlaczego rządy na całym świecie zamówiły test PCR w 2018 roku?

O- ch@@@j wie , zapytaj jego

12. Jeśli maski są skażone wysoce zaraźliwym wirusem, dlaczego widzimy je na każdym rogu ulicy?

O- tylko jak zyebane abadony noszą je od lutego ubiegłego roku

13. Dlaczego w poszczególnych krajach obowiązują różne zasady dotyczące odległości?

O- różne nacje mają różne pojęcie dystansu - są takie kraje , gdzie akceptuje się plującego przez pół godziny poyeba , który prdoli smutki nie wiadomo po co .

14. Jeśli wirus nie jest przenoszony przez dzieci, dlaczego szkoły są zamknięte?

O- Jest . Dzieci dziękować Bogu rzadko chorują . Gdyby chorowały rodzice zayebali by antykowidowców .

A
Abadon

Po szczepionce Pfizera się przepięknie umiera

A
Abadon
17 kwietnia, 17:51, Abadon:

Rozpoczęła się wielka akcja mordowania Polaków za pomocą specjalnie do tego celu opracowanych trucizn zwanych „szczepionkami. Szczepienia staruszków w wieku powyżej 80 lat, ludzi którzy w ogóle nie powinni być szczepieni, zgodnie z zaleceniem producenta szczepionek!

Jesteśmy świadkami zbrodni, w najlepszym przypadku zbrodni polegającej na masowym eksperymencie medycznym przeprowadzanym na narodzie polskim, bez informowania ludzi, że jest to eksperyment medyczny!

Garstka ludzi świadomych tego co się w Polsce wyprawia, przygląda się temu ze zdumieniem i przerażeniem, nie mogąc uwierzyć, że miliony ich rodaków straciło instynkt samozachowawczy i wbrew informacjom napływającym z całego świata o ogromnej ilości zgonów po zaszczepieniu i dużej ilości różnych powikłań „pcha się” w łapy „szprycowników, którzy w najlepszym wypadku ich okaleczą, zaś w najgorszym uśmiercą!

17 kwietnia, 18:42, Gość:

E, tak samo mordują wszedzie, w każdym kraju, nie świruj. Bez szczepionek miliony ludzi by umierało

zaszczep sie , ulżysz ludzkości

G
Gość
17 kwietnia, 17:51, Abadon:

Rozpoczęła się wielka akcja mordowania Polaków za pomocą specjalnie do tego celu opracowanych trucizn zwanych „szczepionkami. Szczepienia staruszków w wieku powyżej 80 lat, ludzi którzy w ogóle nie powinni być szczepieni, zgodnie z zaleceniem producenta szczepionek!

Jesteśmy świadkami zbrodni, w najlepszym przypadku zbrodni polegającej na masowym eksperymencie medycznym przeprowadzanym na narodzie polskim, bez informowania ludzi, że jest to eksperyment medyczny!

Garstka ludzi świadomych tego co się w Polsce wyprawia, przygląda się temu ze zdumieniem i przerażeniem, nie mogąc uwierzyć, że miliony ich rodaków straciło instynkt samozachowawczy i wbrew informacjom napływającym z całego świata o ogromnej ilości zgonów po zaszczepieniu i dużej ilości różnych powikłań „pcha się” w łapy „szprycowników, którzy w najlepszym wypadku ich okaleczą, zaś w najgorszym uśmiercą!

E, tak samo mordują wszedzie, w każdym kraju, nie świruj. Bez szczepionek miliony ludzi by umierało

A
Abadon

Rozpoczęła się wielka akcja mordowania Polaków za pomocą specjalnie do tego celu opracowanych trucizn zwanych „szczepionkami. Szczepienia staruszków w wieku powyżej 80 lat, ludzi którzy w ogóle nie powinni być szczepieni, zgodnie z zaleceniem producenta szczepionek!

Jesteśmy świadkami zbrodni, w najlepszym przypadku zbrodni polegającej na masowym eksperymencie medycznym przeprowadzanym na narodzie polskim, bez informowania ludzi, że jest to eksperyment medyczny!

Garstka ludzi świadomych tego co się w Polsce wyprawia, przygląda się temu ze zdumieniem i przerażeniem, nie mogąc uwierzyć, że miliony ich rodaków straciło instynkt samozachowawczy i wbrew informacjom napływającym z całego świata o ogromnej ilości zgonów po zaszczepieniu i dużej ilości różnych powikłań „pcha się” w łapy „szprycowników, którzy w najlepszym wypadku ich okaleczą, zaś w najgorszym uśmiercą!

G
Gość

Czy ci, którzy wykonują szczepienia min. w domach są przygotowani ( sprzętowo i farmakologicznie) do opanowania ewentualnego wstrząsu anafilaktycznego? Czy ot tak szczepią "na pałę"

G
Gość

Knyszyn zmarla dzien po szczepieniu dyrektor szkoły

Dodaj ogłoszenie