Banaszyński w Śląsku

Krzysztof Sokólski
Jacek Banaszyński opuścił kilka tygodni temu białostocką Jagiellonię. Teraz ma pomóc Śląskowi Wrocław W. Oksztol
Kraj. Piłkarze ekstraklasy zamiast meczów o punkty rozgrywają sparingi, a kluby uzupełniają swoje kadry.

Najlepszym sposobem, żeby zachować gotowość do rozpoczęcia sezonu są sparingi. Kibiców w regionie ucieszyło zwycięstwo Jagiellonii 2:0 w Warszawie z Legią. Do ciekawych pojedynków doszło także na kilku innych boiskach.

Najbliższy rywal Jagi, Arka Gdynia w piątek zmierzył się z piątą drużyną ubiegłego sezonu ligi izraelskiej Maccabi Hajfa. Arka posiadała przewagę, ale nie potrafiła udokumentować jej golem. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Gdynianie wystąpili w składzie: Witkowski - Sokołowski, Żuraw, Anderson, Kowalski - Karwan, Łabędzki, Przytuła, Ława, Wachowicz - Zakrzewski. W drugiej połowie grali również: Basić, Baster, Budziński, Trytko, Kołodziejski, Niciński.

Dobrze w sparingach prezentuje się Śląsk Wrocław. Podopieczni trenera Ryszarda Tarasiewicza pokonali w Krakowie Cracovię 1:0. Pechowo mecz zakończył się dla bramkarza Śląska Andrzeja Olszewskiego. W 58 minucie "Olszi" doznał pęknięcia kości śródstopia. Mimo że dotrwał do końca spotkania czeka go teraz dłuższa przerwa w treningach. Eks-jagiellończyka w kadrze wrocławian ma zastąpić inny były zawodnik żółto-czerwonych Jacek Banaszyński. Dzisiaj 33-letni bramkarz powinien zjawić się w klubie i na treningu Śląska. Przypomnijmy, że wcześniej na Dolny Śląsk przeprowadzili się z Podlasia Vuk Sotirović oraz Remigiusz Sobociński - do niedawna czołowi zawodnicy Jagi. Przed kilkoma dniami umowy z klubem podpisali Bartosz Kaśnikowski oraz Mariusz Baranowski z Hetmana Białystok (obaj sprowadzeni na razie pod kątem zespołu Młodej Ekstraklasy).

Nowi piłkarze zameldowali się również w Lechii Gdańsk. Kontrakty podpisali Marcin Kaczmarek i Maciej Kowalczyk z Korony Kielce. W sobotnim wewnętrznym sparingu Kaczmarek zdążył strzelić już bramkę.

Wyniki sparingów zespołów ekstraklasy:

Arka Gdynia - Maccabi Hajfa 0:0

Górnik Zabrze - ŁKS Łódź 3:1 (2:0). Bramki: 1:0 - Pitry 17, 2:0 - Pitry 36, 3:0 - Zahorski 60, 3:1 - Vayer 67.

Polonia Bytom - Odra Wodzisław Śląski 1:1 (0:1). Bramki: 0:1 - Małkowski 44, 1:1 - Wojsyk 80.

Polonia Warszawa - Korona Kielce 1:2 (0:2). Bramki: 0:1- Andradina 13, 0:2 - Sobolewski 32, 1:2 - Mąka 80.

Cracovia Kraków - Śląsk Wrocław 0:1 (0:0). Bramka: 0:1 - Ostrowski 73.

Ruch Chorzów - Piast Gliwice 1:0 (1:0). Bramka: 1:0 - Sobczak 41.

Wisła Kraków - GKS Bełchatów 2:3 (1:1). Bramki: 0:1 - Popek 18, 1:1 - Dawidowski 27, 1:2 - Dziedzic 59-karny, 2:2 - Szabat 78, 2:3 - Sanchez Reyes 89.