Bayern - Liverpool. Matip nie dał strzelić Lewandowskiemu. Bawarczycy na kolanach [ZOBACZ BRAMKI]

SM
Van Dijk i Lewandowski
Van Dijk i Lewandowski AP/Associated Press/East News
LIGA MISTRZÓW BAYERN LIVERPOOL ONLINE STREAM LIVE TRANSMISJA NA ŻYWO. Bayern nie wykorzystał przewagi własnego boiska w rewanżu z Liverpoolem. Po pierwszej połowie Bawarczycy remisowali 1:1. W drugiej połowie nieskuteczność Lewandowskiego i spółki skarcili Van Dijk i Mane.

Po bezbramkowym remisie w Liverpoolu każda bramka była dla Anglików na wagę złota. Mecz zaczął się dla nich źle, bo kontuzjowanego Jordana Hendersona musiał zmienić Fabinho. Humory kibiców The Reds szybko poprawił jednak Sadio Mane, który zabawił się z Manuelem Neuerem i zdobył prowadzenie dla ekipy Juergena Kloppa.

Gol Sadio Mane na 0:1

Bayern potrzebował wówczas do awansu dwóch bramek. Zespół Niko Kovaca rzucił się do odrabiania strat i w końcu dopiął swego. Po dośrodkowaniu Serge'a Gnabry'ego przed znakomitą okazją stanąłby Robert Lewandowski. Kapitana reprezentacji Polski wyręczył jednak Joel Matip, który wyręczył Lewego, zdobywając bramkę samobójczą.

Lewandowski miał dobrą okazję na zdobycie drugiej bramki dla Bayernu. W sytuacji sam na sam z Alissonem wypuścił sobie jednak piłkę zbyt daleko i nie zdołał jej opanować przed linią końcową.

Po godzinie gry Lewy znów był blisko szczęścia. Po dośrodkowaniu Gnabry'ego wystarczyło, by musnął piłkę i skierował ją do siatki. Polak minął się jednak z futbolówką. Po kilku minutach ze szczęścia oszaleli kibice Liverpoolu. Po stałym fragmencie celnie główkował Virgil Van Dijk.

Marzenia Bawarczyków o skutecznej pogoni za wynikiem rozwiał jeszcze w 84. minucie Mane, który wykończył podanie Mohameda Salaha.

wkrótce więcej informacji

Jerzy Brzęczek o kłopotach przed eliminacjami Euro 2020: Mamy mało czasu do startu, będziemy bazować na jesiennej pracy