aip,ezio
BAYERN MONACHIUM - ANDERLECHT 3:0. Zobacz GOL Lewandowskiego. BRAMKI ONLINE [YOUTUBE,WIDEO] East News
Liga Mistrzów 2017. Mecz Bayern Monachium - Anderlecht Bruksela 3:0. Zobacz bramki z meczu.

BAYERN - ANDERLECHT 3:0. Zobacz GOL Lewandowskiego. WSZYSTKIE BRAMKI ONLINE [YOUTUBE,WIDEO] A co można powiedzieć o grze Anderlechtu w pierwszej połowie? Belgowie mieli ogromnego pecha. Strata zawodnika, rzut karny i kontuzja Andy Najara – ciężko było wyobrazić sobie gorszy scenariusz dla gości. Oni jednak nie poddawali się, a wręcz przeciwnie. W końcówce tych 45 minut udało mi się wykreować nawet groźniejsze sytuacje. Do szatni schodzili jednak przegrywając 0:1.

Zobacz tu Liga Mistrzów. Bayern - Anderlecht 3:0. Lewy strzelił gola. Zobacz wszystkie bramki na YouTube WIDEO

Po przerwie gol dla Bayernu po prostu wisiał w powietrzu. Anderlecht zupełnie spuścił z tonu, co bez zwłoki starali się wykorzystać gospodarze. Od pierwszego gwizdka drugiej połowy atakowali praktycznie nieustannie, zmuszając Matza Selsa do wytężonej pracy między słupkami. W polu karnym przeciwnika brylował zwłaszcza Robert Lewandowski, ale głód goli pokazywali także jego partnerzy z ofensywy. Próbowali Corentin Tolisso czy Arjen Robben, ale wynik na 2:0 podwyższył dopiero Thiago Alcantara. Hiszpan po podaniu Joshuy Kimmicha z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce.

Ogromną przewagę Niemcy mieli nie tylko w ilości bramek czy oddawanych strzałów, lecz również w posiadaniu piłki. Bayern był lepszy w każdej ze statystyk i po zdobyciu drugiego gola już nic nie wskazywało na to, jakoby zespół Roberta Lewandowskiego miałby stracić tego wieczoru choć dwa punkty.

Wraz z upływem czasu przewaga monachijczyków nie malała, słabło natomiast tempo tego spotkania. Gra przeniosła się na środek boiska, lecz goście wciąż nie potrafili stworzyć sobie optymalnej sytuacji. Również Niemcy wyglądali na usatysfakcjonowanych obrotem zdarzeń i wydawało się, że spotkanie zakończy się wynikiem 2:0. Nic bardziej mylnego. W doliczonych minutach swoja bramkę zdobył jeszcze Joshua Kimmich, który dostał świetne płaskie podanie między obrońców Anderlechtu od wpuszczonego w drugiej połowie na boisko Jerome Boatenga.

Tym samym zgodnie z oczekiwaniami gospodarze pewnie pokonali Belgów na inaugurację fazy grupowej tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Bayern jak co roku jest jednym z faworytów do tryumfu w całych rozgrywkach, a stojący na szpicy Robert Lewandowski do korony króla strzelców najbardziej prestiżowych rozgrywek. We wtorek polski napastnik zapisał sobie już jedno trafienie, jak będzie to wyglądało w kolejnych meczach?