Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Białostocka firma TenderHut w rankingu Financial Times jako jedna z najszybciej rozwijających się w Europie

peż
Białostocka Grupa Kapitałowa TenderHut znalazła się, jako jedna z 20 polskich firm, w prestiżowym rankingu Financial Times. Brytyjski dziennik, co roku publikuje listę tysiąca najszybciej rozwijających się firm w Europie. TenderHut w tegorocznym wydaniu zajął 247. miejsce.

Firma z Białegostoku dołączyła do tego prestiżowego rankingu w bardzo dynamiczny sposób, plasując się na 9. pozycji wśród 20 firm z naszego kraju. Polski akcent w tym roku był bardziej odczuwalny niż w roku ubiegłym, w którym do rankingu zakwalifikowało się tylko sześć rodzimych spółek (już na drugim miejscu była wtedy krakowska Codewise).

W całym rankingu najwięcej, bo aż 259 podmiotów pochodzi z Niemiec.
Raport powstaje na bazie porównania tempa wzrostu przychodów przedsiębiorstw z 31 europejskich krajów w latach 2013 – 2016, jednak do finalnego zestawienia 1000 spółek weszły firmy z 22 państw.

Wysoką pozycję w rankingu zapewnił Grupie TenderHut wzrost przychodów w latach 2013 – 2016 na poziomie 560 proc. Między innymi właśnie za sprawą Grupy TenderHut o polskiej ścianie wschodniej mówi się dzisiaj używając określenia Białostocka Puszcza Krzemowa.

Tempo wzrostu Grupy Kapitałowej doceniane było już niejednokrotnie między innymi w prestiżowym rankingu Deloitte Fast 500 EMEA oraz CE, a także w krajowym rankingu Computerworld TOP200, gdzie jedna ze spółek należących do grupy zajęła 3 miejsce w kategorii spółek IT o najszybszym wzroście.

– Bardzo nas cieszy to, że jesteśmy doceniani przez międzynarodowe i krajowe gremia. Znalezienie się w takim gronie niesłychanie nas motywuje do dalszej pracy. Tym bardziej, że posiadamy nasze przedstawicielstwa w większości krajów ze ścisłej czołówki rankingu. To czytelny znak, że rozwój firmy jest na właściwej, ekspresowej drodze – mówi Robert Strzelecki, prezes Grupy TenderHut.

Firma rozwija się błyskawicznie. Właśnie otworzyła kolejne zagraniczne przedstawicielstwo. Biuro w Paryżu jest ósmym na świecie. Na rodzimym rynku firma stawia na dywersyfikacje lokując swoje biura w strategicznych ośrodkach na terenie całego kraju. Ostatnio otworzyła swoje centrum developerskie w Szczecinie, gdzie po Białymstoku i Olsztynie będą rozwijane innowacyjne produkty firmy.

Czytaj też: Białostocka firma TenderHut stworzyła wyjątkowego bota - asystenta podróży lotniczych AutomatedCheckin

TenderHut
w skład grupy wchodzą cztery kooperujące ze sobą spółki zależne.
SoftwareHut specjalizuje się w projektowaniu, dostosowywaniu i rozwijaniu systemów informatycznych (portale www, aplikacje mobilne, systemy dedykowane i wiele innych) oraz oferuje usługi szeroko rozumianego outsourcingu IT.
Solution4Labs świadczy usługi implementacji oraz dostosowywania systemów klasy LIMS do indywidualnych potrzeb laboratoriów.
LegalHut świadczy usługi doradztwa prawnego i merytorycznego w zakresie zamówień publicznych oraz postępowań przetargowych w obszarze usług i produktów IT.
ProtectHut skupia się na zagadnieniach z zakresu cybersecurity wspierając klientów we wdrażaniu europejskich dyrektyw dotyczących bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Białostocka firma TenderHut w rankingu Financial Times jako jedna z najszybciej rozwijających się w Europie - Kurier Poranny

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna