Białostocki finał WOŚP. Znamy szczegóły. Można wylicytować...

  Białostocki finał WOŚP. Znamy szczegóły. Można wylicytować samolot! To dar studentów PB

  luk

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Politechniczny BAL ma szansę stać się największą atrakcją licytowaną podczas najbliższego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białymstoku.
  Białostocki finał WOŚP. Znamy szczegóły. Można wylicytować samolot! To dar studentów PB
  1/8
  przejdź do galerii

  ©Anatol Chomicz

  13 stycznia 2019 r. wolontariusze w całej Polsce pod wodzą Jurka Owsiaka już po raz 27. będą zbierać pieniądze na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Orkiestra zagra też w Białymstoku.

  – W tym roku kwestować będzie 350 wolontariuszy – mówi Magda Łapińska z białostockiego sztabu WOŚP. – Najmłodszy ma 4 miesiące, najstarszy 83 lata. Nie zabraknie m.in. osób z psami, Mikołaja, liczymy na Lowlandersów.

  Finał odbywać się będzie na Rynku Kościuszki, szczegóły są dopinane, wiadomo już że jedną z gwiazd ma być Sidney Polak. Inne nazwiska przedstawiciele sztabu zdradzą dopiero w styczniu.

  W Białymstoku imprezy WOŚP-owe ruszą od środy, będą to m.in. koncerty i turnieje. Nie zabraknie też biegu „Policz się z cukrzycą”.

  Nie zabraknie też tradycyjnych orkiestrowych aukcji. Już ruszyła licytacja całorocznego domku mobilnego, w którym przez siedem miesięcy w ramach projektu „Las w nas” mieszkała w sercu Puszczy Knyszyńskiej para podróżników.

  Jedną z największych atrakcji aukcji będzie na pewno podarowany przez Politechnikę Białostocką Bezzałogowy Aparat Latający (BAL). Został skonstruowany przez studentów Lotniczego Koła Naukowego Wydziału Mechanicznego PB. Samolot ma możliwość zamontowania kamery czy aparatury pomiarowej. Politechnika wspiera WOŚP już od 7 lat, jest złotym partnerem sztabu. Kilka lat temu hitem aukcji była podarowana przez uczelnię odrestaurowana syrenka. Wśród darów PB były też m.in. motocykl, wydrukowane w technice 3D statuetki trenera i piłkarzy Jagiellonii Białystok, roboty edukacyjne Photon czy designerski rower PB Techno Cruzer.

  Podczas 26 finału białostocki sztab zebrał ponad 400 tys. zł, rok wcześniej ok. 350 tys, zł.
  - Liczymy że teraz pół miliona złotych jest do osiągnięcia. W sztabie jest młoda krew, wierzymy, że uda się zwerbować mieszkańców, aby jak najwięcej wrzucali do puszek, abyśmy pobili rekord - mówi Angelika Łabicka, szefowa białostockiego sztabu WOŚP.

  Pieniądze zebrane podczas 27. Finału WOŚP będą przeznaczone na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Do placówek trafić mają tak zaawansowane urządzenia jak chociażby: rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG (w tym aparaty mobilne), wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy czy sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii.

  Czytaj treści premium w Gazecie Współczesnej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.wspolczesna.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo