Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Białostockie Schronisko dla zwierząt od czerwca będzie bardziej dostępne (zdjęcia)

Donata Żmiejko
Donata Żmiejko
Od początku czerwca do białostockiego Schroniska dla zwierząt powrócą wolontariusze. Zainteresowani będą mieli też prostszą adopcję psów, ale trzeba będzie telefonicznie umówić się na konkretny dzień i godzinę na indywidualną wizytę w schronisku. Będzie można poznać osobiście wybrane zwierzę jeszcze przed adopcją.
Od początku czerwca do białostockiego Schroniska dla zwierząt powrócą wolontariusze. Zainteresowani będą mieli też prostszą adopcję psów, ale trzeba będzie telefonicznie umówić się na konkretny dzień i godzinę na indywidualną wizytę w schronisku. Będzie można poznać osobiście wybrane zwierzę jeszcze przed adopcją. Wojciech Wojtkielewicz
Białostockie Schronisko dla zwierząt od 1 czerwca częściowo otworzy się zarówno dla wolontariuszy, jak i osób zainteresowanych adopcją psów. Będzie można poznać osobiście psa wybranego do adopcji jeszcze przed załatwieniem formalności..

W białostockim Schronisku dla zwierząt teraz przebywa 157 psów. Pandemia koronawirusa spowodowała, że zostało ono zamknięte 12 marca. Dziewięciu pracowników pracuje w trzyosobowych zespołach, bez kontaktu między sobą ze względów bezpieczeństwa. Z powodu zagrożenia koronawirusem adopcje odbywają się na zmienionych zasadach. Zainteresowani adopcją psa muszą skontaktować się ze schroniskiem drogą mailową lub zadzwonić. Do adopcji nie są przekazywane psy problematyczne, lękliwe. Obecnie nikt nie wchodzi na teren schroniska, a adopcja odbywa się przed wejściem na jego teren - adoptujący psa otrzymuje dokumenty i składa podpis.

Częściowe otwarcie schroniska nastąpi 1 czerwca, oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa zarówno dla pracowników obiektu, jak i odwiedzających zwierzęta.

- To będzie częściowe otwarcie naszego schroniska - mówi Anna Jaroszewicz, kierownik schroniska. - Będą mogli wrócić wolontariusze - maksymalnie 5 osób jednocześnie będzie mogło tutaj przebywać. Schronisko nie będzie jeszcze otwarte dla osób odwiedzających. Zamierzamy jednak umożliwić zainteresowanym prostszą adopcję psów, ale trzeba będzie telefonicznie umówić się na konkretny dzień i godzinę na indywidualną wizytę w schronisku, aby ludzie mogli poznać osobiście wybrane zwierzę jeszcze przed adopcją.

Obecnie jest 70 wolontariuszy, którzy chcą pomagać. Przygotowali oni zasady zabezpieczeń, reguły wchodzenia na teren obiektu, dezynfekcji i harmonogram przychodzenia do schroniska, które zostały zaakceptowane przez kierownictwo schroniska.

- Chociaż psy nie są w kojcach i mają wybieg, to brakuje im spacerów z wolontariuszami - mówi Anna Jaroszewicz. - Dlatego powrót naszych wolontariuszy jest bardzo ważny.

Kierownik schroniska przyznaje, że w czasie zamknięcia, pomimo możliwości adaptacji psów, mniej osób brało zwierzęta.

- Na przykład w styczniu mieliśmy 43 adopcje, a w kwietniu było ich 22 - mówi kierownik.

W związku z kwarantanną właścicieli z powodu koronawirusa, w schronisku niedawno przebywały 3 psy, które już wróciły do właścicieli.

Czytaj też:
Schronisko dla zwierząt w Białymstoku. Możesz zaadoptować psa. Czeka na ciebie w schronisku [ZDJĘCIA]

Tu oglądasz: Słownik pojęć związanych z koronawirusem

🔔🔔🔔

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna