Białostoczanki na 10. miejscu w Europie

Paula Kopciewska
Paula Kopciewska W. Oksztol
Paula Kopciewska z Podlasia Białystok okazała się najlepszą z reprezentantek Polski w Mistrzostwach Europy Juniorek w biegach przełajowych w słoweńskim mieście Velenje.

Nasza lekkoatletka w gronie 93 startujących zawodniczek zajęła dobre, 32. miejsce. Paula w czasie biegu regularnie przesuwała się do przodu stawki ostatecznie lądując na początku czwartej dziesiątki.

W MEJ startowała także inna biegaczka Podlasia, Paulina Mikiewicz. Wśród juniorek zajęła 54. miejsce.

Cztery najlepsze wyniki zawodniczek danej reprezentacji liczyły się do klasyfikacji drużynowej. Wkład w rezultat Polek miały obie białostoczanki (Kopciewska była najlepsza z biało-czerwonych, Mikiewicz - 4. z reprezentantek). M. in. dzięki nim Polska zajęła w klasyfikacji juniorek 10. miejsce.