MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Białystok. Konkursy rozstrzygnięte - miasto wyda 4 mln zł na sport. Wiadomo już, kto dostanie pieniądze

opr. (AM)
Miasto rozstrzygnęło cztery konkursy na wspieranie i upowszechnianie sportu wraz z profilaktyką przeciwalkoholową. Znaczne dofinansowania otrzymali organizatorzy imprez biegowych.
Miasto rozstrzygnęło cztery konkursy na wspieranie i upowszechnianie sportu wraz z profilaktyką przeciwalkoholową. Znaczne dofinansowania otrzymali organizatorzy imprez biegowych. Adrian Kuźmiuk
Ponad 4 mln zł z budżetu Białegostoku otrzymają kluby, organizacje i inne podmioty realizujące zadania związane ze sportem i profilaktyką przeciwalkoholową. Miasto rozstrzygnęło konkursy ofert na zadania publiczne, które wspierają i upowszechniają kulturę fizyczną, w tym połączone z realizacją programu profilaktyki przeciwalkoholowej w Białymstoku w 2023 roku.

Kluby, organizacje i inne podmioty realizujące zadania związane ze sportem i profilaktyką przeciwalkoholową otrzymają pomoc finansową dzięki rozstrzygnięciu czterech konkursów.

Które białostockie kluby, stowarzyszenia i fundacje otrzymały największe dofinansowanie na realizację konkursowych zadań prezentujemy w galerii. Zajrzyj

Pierwszy z nich obejmował realizację (w I półroczu 2023 roku) programów szkolenia sportowego oraz uczestnictwo w zorganizowanej rywalizacji sportowej, organizowanej przez właściwe związki sportowe, w tym sport osób niepełnosprawnych.
Pieniądze - 3,4 mln zł - otrzymało 57 białostockich klubów sportowych.

Czytaj również:

Drugi konkurs dotyczył organizacji lub uczestniczenie w ogólnodostępnych zajęciach sportowo-rekreacyjnych i wydarzeniach sportowych połączonych z realizacją programu profilaktyki przeciwalkoholowej. W tym przypadku miasto wspomogło 750 tys. zł 32 podmioty. a imprezy muszą zostać zrealizowane do końca tego roku. Największe wsparcie otrzymała Fundacja Białystok Biega i Jagiellonia, a sporo mniejsze białostockie TS-R "Genticus" i Podlaskie Stowarzyszenie Japońskich Sztuk Walki Cho Bu Kan – Skatepark Węglowa w Białymstoku (po 40 tys. zł).

W kolejnym konkursie miasto dofinansowało wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej wraz z realizacją programu profilaktyki przeciwalkoholowej w naszym mieście pn.: Organizacja w Białymstoku zawodów lub imprez sportowych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym w 2023 roku. Budżet tego konkursu – 600 tys. zł - rozdzielono między 20 organizacji.
Najwyższe dofinansowanie otrzymali m.in. Fundacja Białystok Biega, KS Kaliber czy Podlaski Okręgowy Związek Badmintona.

Czytaj również:

Wreszcie, w ostatnim konkursie (2 zadania) chodziło o wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej, połączonych z realizacją programu profilaktyki przeciwalkoholowej w 2023 roku p.n.:

  • Organizacja współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży z białostockich szkół (w minimum 10 dyscyplinach oraz uczestnictwo w rywalizacji szkół na arenie ogólnopolskiej). Zadanie to wykona Podlaski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy za 150 tys. zł.
  • Realizacja programu Kibice Razem w Białymstoku. Wsparcie na ten cel – 120 tys. zł – otrzymało Stowarzyszenie Promocji Sportu, a chodzi w nim o poprawę bezpieczeństwa podczas imprez sportowych, dialog i współpracę z kibicami piłkarskich. Program zakłada organizację wydarzeń sportowych z udziałem mieszkańców.

Czytaj również:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Białystok. Konkursy rozstrzygnięte - miasto wyda 4 mln zł na sport. Wiadomo już, kto dostanie pieniądze - Kurier Poranny

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna