MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Białystok. Nowi policjanci złożyli ślubowanie (zdjęcia)

dd
36 nowych policjantów ślubowało dzisiaj „Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia…”.

Dzisiaj w Oddziale Prewencji Policji w Białymstoku odbyło się uroczyste ślubowanie nowych funkcjonariuszy przyjętych pod koniec ubiegłego roku do służby w podlaskim garnizonie Policji. Słowa roty ślubowania wypowiedziało 36 policjantów – 31 mężczyzn i 5 kobiet, którzy wcześniej sprostali wymogom stawianym kandydatom do służby i przeszli wszystkie etapy postępowania kwalifikacyjnego.

Zanim jednak młodzi adepci podlaskiej policji będą mogli wesprzeć w codziennej służbie swoich starszych kolegów, czeka ich rozpoczynające się już w najbliższą środę kilkumiesięczne szkolenie w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Następnie 15 z nich trafi do Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku, 1 do Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji, 6 do Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, po 3 funkcjonariuszy do Komend Miejskiej i Powiatowej Policji w Łomży i Augustowie, po 2 mundurowych do Komend Powiatowych Policji w Hajnówce, Sokółce i Wysokiem Mazowieckiem oraz po 1 policjancie do Komend Powiatowych Policji w Mońkach i Zambrowie. Nowoprzyjęci do służby mundurowi tradycyjnie mogli też dzisiaj liczyć na gratulacje i uściski od swoich, licznie przybyłych bliskich i przyjaciół. W dzisiejszej uroczystości wzięli także udział uczniowie klas mundurowych.

Dodatkowo na zakończenie uroczystości wszyscy mogli obejrzeć krótki pokaz umiejętności policjantów związanych z taktykami i technikami interwencji zaprezentowany przez funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku.

W ubiegłym roku podlaski garnizon Policji zasiliło w sumie 185 nowych funkcjonariuszy, natomiast w tym roku planowana liczba przyjęć to aż 201 osób.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna