GAZETA
  WSPÓŁCZESNA

  Wielkie wesele syna gwiazdy disco polo!

  Rozwiń
  Białystok > O śmieciach za miesiąc

  Białystok > O śmieciach za miesiąc

  (kj)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Nadal nie wiadomo, czy od początku stycznia będziemy płacić więcej za wywóz śmieci. Dziś radni miejscy mieli głosować nad ewentualną podwyżką. Nie głosowali, bo zabrakło opinii związków zawodowych.
  - Do głosowania nie doszło z przyczyn formalnych. Musieliśmy je przełożyć bo nie mogliśmy się zapoznać z opiniami trzech związków zawodowych z naszego województwa - mówi Aleksander Sosna, zastępca prezydenta Białegostoku. - Nie oznacza to, że sprawa przestała istnieć. Do tej dyskusji wrócimy po prostu na kolejnej sesji rady miejskiej.

  Przypomnijmy, że władze miasta i spółki "Lech" chcą podwyższyć opłatę za wywóz tony odpadów komunalnych z 89 do 220 zł. Nowe stawki miałyby obowiązywać już od stycznia. Podwyżka jest spowodowana wzrostem tzw. opłaty ekologicznej i koniecznością przeprowadzenia inwestycji na wysypisku.

  Tymczasem większość z radnych opozycji uważa, że głosowanie przełożono ze względu na trwającą kampanię wyborczą: - To zagrywka przedwyborcza. Politycy boją się, że stracą głosy białostoczan- mówi Rafał Rudnicki, radny z klubu PiS.

  Czytaj treści premium w Gazecie Współczesnej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo