MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Białystok. Okręgowy inspektorat pracy nagrodził firmy, które w tym roku najlepiej dbały o bezpieczeństwo pracy swoich załóg

Andrzej Matys
Andrzej Matys
Laureaci konkursu, który dotyczył bezpieczeństwa pracy w małych zakładach, a który zorganizował w tym roku Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku
Laureaci konkursu, który dotyczył bezpieczeństwa pracy w małych zakładach, a który zorganizował w tym roku Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku Wojciech Wojtkielewicz
Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku uhonorował w środę (30.11) podlaskich pracodawców, którzy uczestniczyli w tegorocznych konkursach i programach prewencyjnych organizowanych przez Państwową Inspekcję pracy. Podczas uroczystości nagrody i wyróżnienia otrzymały firmy, które szczególnie zabiegały o to, by praca w ich zakładach była bezpieczna.

- Konkursy, które organizujemy promują bezpieczne i higieniczne warunki pracy. Uważam, że takie działania miękkie dają bardzo dużo i powodują, że pracodawcy jeszcze chętniej i jeszcze lepiej przestrzegają przepisów prawa pracy, a w szczególności bezpieczeństwa i higieny pracy – mówił okręgowy inspektor pracy w Białymstoku Marek Aleksiejuk.

Białostocki inspektorat nagrodził firmy, które uczestniczyły w takich programach i konkursach jak: „Zdobądź dyplom PIP”, „Kultura Bezpieczeństwa” oraz „Pracodawca organizator pracy bezpiecznej”.

Czytaj również:

- Zawsze żartuje, że parzymy herbatę na dużą skalę. Jestem kierownikiem produkcji, który przeszedł wszystkie etapy produkcji. Kiedyś kolega z innej branży powiedział, że u nich w szatni nad lustrem wisi taki napis: Patrząc w lustro widzisz człowieka, który odpowiada za twoje bezpieczeństwo. I to jest kwintesencja tego, o co chodzi w bezpieczeństwie pracy - stwierdził Przemysław Godlewski z firmy Greenvit w Zambrowie, która wygrała konkurs na bezpiecznego organizatora pracy dla firm do 249 pracowników.

- Istniejemy od prawie 20 lat i prowadząc ją staramy się, by praca nie była ciężka, a dawała radość, bo jeśli robimy coś z radością to pracujemy bezpiecznie, bo cały czas mamy to na uwadze. Jeśli pracownik myśli o tym, by pracować bezpiecznie to tak będzie – podkreśla Piotr Świrko, prezes alu-frost z Sowlan, która zwyciężyła w tym samym konkursie, ale w kategorii do 49 pracowników.

Dodajmy, że w 2022 roku inspektorzy pracy przeprowadzili 2419 kontroli u 2127 pracodawców. Wyegzekwowali prawie 2,4 mln zł dla niemal 2,6 tys. pracowników, wydali 336 decyzji o wstrzymaniu prac, które zagrażały życiu i zdrowiu pracowników oraz doprowadzili do przekształcenia w umowy o pracę 119 umów dla osób zatrudnionych na pdst. prawa cywilnego.

Czytaj również:

Laureatami tegorocznego programu prewencyjnego „Zdobądź Dyplom PIP” zostało 18 pracodawców, w tym m.in.:

  • Sklep Motoryzacyjny Auto-Komis Usługi Transportowe Piotr Szlendak z Wysokiego Mazowieckiego
  • Linare Kamil Andrejuk z Hajnówki
  • Zakład Usług Leśnych Leszek Zieziula z Kopciówki
  • Fabryka Materacy An-Pol Anna Sawera z Kleosina
  • Electrum Sp. z o.o. z Białegostoku
  • Podlaska Akademia Kompetencji Sp. z o.o. z Wasilkowa
  • Studio Kosmetyczne Agnieszka Kostro z Wysokiego Mazowieckiego

.

Podlaskim zwycięzcą konkursu „Buduj bezpiecznie” została białostocka firma Constrim Grupa Budowlana Sp. z o.o.

W programie prewencyjnym „Kultura Bezpieczeństwa” (chodzi o podniesienie wśród młodzieży szkolnej i akademickiej wiedzy prawnej o bhp) najlepsze były:

  • Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Białymstoku
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie
  • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zakaz handlu w niedzielę. Klienci będą zdezorientowani?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Białystok. Okręgowy inspektorat pracy nagrodził firmy, które w tym roku najlepiej dbały o bezpieczeństwo pracy swoich załóg - Kurier Poranny

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna