GAZETA
  WSPÓŁCZESNA

  Wielkie wesele syna gwiazdy disco polo!

  Rozwiń
  Białystok > Sposób na tańsze opłaty za śmieci

  Białystok > Sposób na tańsze opłaty za śmieci

  (kj)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Ostatnie podwyżki cen za wywóz odpadów komunalnych mocno odbiły się na kieszeniach wszystkich białostoczan. Szczególnie odczuli je właściciele domów jednorodzinnych. Ale to oni mają największą szansę obniżyć swoje rachunki.
  Wystarczy zacząć segregować śmieci i spróbować negocjować warunki ich odbioru.
  A to dlatego, że za przyjęcie na wysypisko w Hryniewiczach tony posegregowanych odpadów firmy przewozowe muszą zapłacić tylko złotówkę, podczas gdy za śmieci zmieszane - aż 174 zł! Mieszkańcy muszą oczywiście zapłacić więcej za odbiór pojemników z odpadami, ale i tak dbanie o środowisko da spore oszczędności.

  Wystarczy spojrzeć na cenniki. W "Czyściochu" i w "Astwie", po podwyżce, za wywóz pojemnika z posegregowanymi śmieciami płaci się ok. 10 - 12 zł. Za zmieszane odpady komunalne - o 3-5 zł więcej.

  - Opłata ta nie może być niższa, gdyż my też musimy zapłacić za paliwo i pracę ludzi. Poza tym często te śmieci i tak trzeba jeszcze raz sortować - mówi Anna Nowacka z "Astwy".

  - Mimo to i tak opłaca się. Zwłaszcza, ze przynajmniej u nas można negocjować warunki odbioru nieczystości - mówi Andrzej Sadowski, prezes Kółka Rolniczego.

  Czytaj treści premium w Gazecie Współczesnej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (6)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (6) forum.wspolczesna.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo