MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Białystok. Uczniowie będą się uczyć na uniwersytecie

Julia Szypulska [email protected]
Fot. Sxc
Dzieci lubią zarządzanie.

Rodzicu, zapisz swoje dziecko na zajęcia na Ekonomicznym Uniwersytecie Dziecięcym!

Rekrutacja ruszyła w czwartek i potrwa do 20 lutego. Nie należy jednak zwlekać z zapisem. - Zainteresowanie projektem jest duże - nie kryje Ewa Tokajuk, pracownik naukowy Uniwersytetu w Białymstoku i koordynatorka projektu. - I takie było zawsze. Od początku mieliśmy więcej kandydatów niż miejsc.

Są wykłady i warsztaty
Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne. Semestr obejmuje sześć spotkań po dwie godziny lekcyjne. Zajęcia mają charakter interaktywny i prowadzą je wykładowcy akademiccy. Każde spotkanie rozpoczyna niedługi wykład dotyczący najważniejszych zagadnień związanych z funkcjonowaniem gospodarki.

Później odbywają się warsztaty. Podczas nich dzieci odgrywają różne role - kierowników zespołów, negocjatorów czy inwestorów giełdowych. Dzięki temu młodzi uczestnicy uczą się pracować w grupie, samodzielnie myśleć i planować oraz wykorzystywać wiedzę w praktyce. Każdy uczeń otrzyma indeks, a na zakończenie zajęć napisze test.

- Z naszego doświadczenia wynika, że dzieci najbardziej interesują zagadnienia związane z zarządzaniem oraz reklamą - zauważa koordynatorka projektu. - Lubią też formę warsztatów, dzięki której mogą popisać się swoimi umiejętnościami.

Zapisy w internecie
Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy działa od 2009 roku. Obecnie prowadzona jest rekrutacja na czwarty semestr. Zgłaszać się mogą uczniowie klas V i VI szkoły podstawowej. Jak się zapisać? Można to zrobić logując się na stronie internetowej www.uniwersytet-dzieciecy.pl. Miejsc jest 100, a o tym, kto zostanie przyjęty, decyduje kolejność zgłoszeń.

- Zachęcamy do zapisów wszystkich, nawet tych, którzy przypomną sobie o tym pod koniec rekrutacji - mówi Ewa Tokajuk. - Zdarza się bowiem, że niektórzy uczestnicy rezygnują z uwagi na inne zajęcia pozalekcyjne. W ubiegłym roku z listy rezerwowej przyjęliśmy 7 dzieci.

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy to wspólna inicjatywa Fundacji Promocji i akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz UwB. Podobne przedsięwzięcia organizowane są także w innych miastach, np. Warszawie czy Poznaniu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna