Biegi przełajowe. Srebro Małgorzaty Karpiuk w biegu na 2 kilometry

Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych
Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych Ł.Roszkowski
Małgorzata Karpiuk wywalczyła srebrny medal na dystansie 2 kilometrów podczas 93. PZLA Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych, które rozegrane zostały w Tomaszowie Lubelskim.

W rozegranych w sobotę w Tomaszowie Lubelskim 93. PZLA Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych Małgorzata Karpiuk z Podlasia Białystok została wicemistrzynią Polski na dystansie 2 kilometrów w kategorii u-20.

W tym roku organizatorzy przygotowali trudną technicznie trasę, na której znajdował się stromy zbieg oraz podbieg. Zawodnicy rywalizowali na pętli o długości około jednego kilometra. Małgorzata Karpiuk od początku biegła w czołowej grupie zawodniczek. W końcówce podopieczna Pauliny Łapińskiej uciekła rywalce zdobywając srebrny medal mistrzostw Polski.

Dobrze na dystansie 2 kilometrów w kategorii do lat 18 spisała się także Klaudia Marciszewska. Debiutująca na imprezie tej rangi młoda zawodniczka Podlasia ukończyła rywalizację na wysokim 13 miejscu.

W biegu mężczyzn na 3 kilometry do lat 18 na dziesiątej pozycji rywalizację zakończył Łukasz Klimiuk z KS Parkiet Hajnówka. Podopieczny trenera Romana Sacharczuka rywalizację rozpoczął odważna, ale trudna technicznie trasa dała się we znaki. Jakub Taranta z Podlasia Białystok w biegu tym zajął 39 pozycję.

W biegu seniorek na dystansie 4 kilometrów na 16 miejscu rywalizację ukończyła Paulina Łapińska. Natomiast Łukasz Roszkowski w rywalizacji na tym samym dystansie wśród mężczyzn był 49.