MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bielsk Podlaski ciągle czeka na przedsiębiorców chcących zainwestować w Podstrefie SSSE

Donata Żmiejko
Donata Żmiejko
- W Bielsku Podlaskim tworzymy przyjazne warunki do prowadzenia działalności gospodarczej i rozwoju przedsięwzięć innowacyjnych - mówi burmistrz Jarosław Borowski. - Jako burmistrz zapraszam przedsiębiorców do szerszego zainteresowania się naszymi ofertami dotyczącymi prowadzenia u nas działalności gospodarczej.
- W Bielsku Podlaskim tworzymy przyjazne warunki do prowadzenia działalności gospodarczej i rozwoju przedsięwzięć innowacyjnych - mówi burmistrz Jarosław Borowski. - Jako burmistrz zapraszam przedsiębiorców do szerszego zainteresowania się naszymi ofertami dotyczącymi prowadzenia u nas działalności gospodarczej.
Jeszcze ponad cztery hektary uzbrojonych terenów gotowych pod inwestycje w Podstrefie Bielsk Podlaski Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej nadal czeka na przedsiębiorców szukających dogodnego miejsca do zainwestowania. Jak mówi burmistrz Bielska Podlaskiego, inwestorzy dzwonią z pytaniami, ale dotychczas w podstrefie sprzedano tylko dwie działki.

Ponad pięć hektarów terenów gotowych pod inwestycje, należących do miasta Bielsk Podlaski w 2015 roku zostało włączonych do Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Miasto uzbroiło grunty miejskie w pobliżu szosy do Białowieży, w niewielkiej odległości od dróg krajowych: nr 19 (Białystok-Lublin-Rzeszów) oraz nr 66 biegnącej z kierunku Warszawy do przejścia granicznego z Białorusią w Połowcach. Wówczas mówiono, że to świetna wiadomość zarówno dla samorządu, jak i przede wszystkim dla mieszkańców, bo podstrefa powinna znacząco wzmocnić i tak już korzystny wizerunek Bielska jako dynamicznie rozwijającego się miasta przyjaznego biznesowi i przedsiębiorcom. A te tereny ciągle czekają na nowych inwestorów.

W Bielsku Podlaskim dynamicznie rozwijają się firmy przetwórstwa spożywczego, a tutejsze budownictwo modułowe jest znane w całej Europie. Władze samorządowe inwestują w rozwój miasta środki pozyskiwane z różnych źródeł (krajowych i zagranicznych). Widać, że Bielsk Podlaski się rozwija. Potwierdzają to miejsca zajmowane w różnych rankingach dotyczących atrakcyjności miast.

- Dotychczas sprzedaliśmy dwie działki w Podstrefie Bielsk Podlaski i jedną sąsiadującą z nią - mówi burmistrz Jarosław Borowski. - Przeprowadzamy przetargi na wolne jeszcze działki i są zapytania od przedsiębiorców. Liczymy, że wkrótce znajdą się nabywcy tych gruntów, bo ceny są atrakcyjne. Mamy też do zbycia ciekawie zlokalizowane działki (poza Podstrefą Bielsk Podlaski), przygotowane do prowadzenia działalności gospodarczej.

Teren Podstrefy Bielsk Podlaski wyposażony jest m.in. w sieci: wodociągową, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej oraz linię oświetlenia ulicznego i nową asfaltową ulicę.

Zobacz działki na sprzedaż w Podstrefie Bielsk Podlaski Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej:
https://www.ssse.com.pl/images/bli%C5%BCsze1.jpg

Jak mówią niektórzy białostoccy przedsiębiorcy, w Bielsku Podlaskim droga jest tzw. siła robocza - wynagrodzenia są na poziomie podobnym, jak w Białymstoku. W mieście tym jest też niskie bezrobocie (ok. 600 osób zarejestrowanych jako bezrobotne, a mieszkańców jest ponad 26 tys.) i trudno pozyskać pracowników z tego terenu. Dlatego też pomimo wielu atutów Bielska Podlaskiego trudno jest się zdecydować na ulokowanie biznesu w tym mieście.

- W Bielsku Podlaskim tworzymy przyjazne warunki do prowadzenia działalności gospodarczej i rozwoju przedsięwzięć innowacyjnych - mówi Jarosław Borowski. - Jako burmistrz zapraszam przedsiębiorców do szerszego zainteresowania się naszymi ofertami dotyczącymi prowadzenia u nas działalności gospodarczej.

https://poranny.pl/gaz-ziemny-wkrotce-poplynie-w-bielsku-podlaskim-mozna-juz-skladac-wnioski-o-przylaczenie-do-sieci/ar/c1-14612571

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna