Bielsk Podlaski. Dobre wyniki Grupy Unibep po trzech tegorocznych kwartałach. Prezes ocenia

Opr. Andrzej Matys
Leszek Gołąbiecki, prezes Unibep SA
Leszek Gołąbiecki, prezes Unibep SA Unibep SA
Udostępnij:
Około 25 mln zł zysku netto przy sprzedaży na poziomie niemal 1,1 mld zł. Takie są wyniki Grupy Unibep po trzech kwartałach 2021 roku. Portfel zamówień – w części budowlano-infrastrukturalnej - na ostatni tegoroczny kwartał i lata kolejne sięga 2,4 mld zł. To osiągnięcia bielskiej Grupa Unibep, o których mówi najnowszy raport opublikowany w połowie listopada.

- Wyniki są zgodne z naszymi oczekiwaniami. W czwartym kwartale spodziewamy się znacznego wpływu na wyniki Grupy Unibep działalności w segmencie deweloperskim, co wynika z przyjętego harmonogramu przekazań mieszkań – ocenia prezes Leszek Gołąbiecki.

Unidevelopment SA, spółka deweloperska należąca do Grupy Unibep, w ciągu trzech kwartałów sprzedała 788 lokali, z czego 362 lokale w ramach wspólnych przedsięwzięć z innymi firmami. W porównaniu do wyniku z tego samego okresu 2020 roku (517 lokali) jest to wzrost o 52 proc.

Czytaj również:

- Obecnie spółka w realizowanych projektach ma prawie 1,7 tys. mieszkań i blisko 40 lokali użytkowych, zaś w banku ziemi ma 3750 mieszkań i około 200 lokali usługowych - informuje Leszek Gołąbiecki i dodaje: - W najbliższych latach zarząd Unibep SA chce powiększyć skalę działania w segmencie deweloperskim. Dlatego firma zastanawia się nad przeprowadzeniem pierwszej oferty publicznej akcji Unidevelopment SA, oczywiście przy utrzymania kontroli Unibepu nad firmą.

Prezes Unibepu zapowiada też utworzenie kolejnego, nowego segmentu działalności grupy. Chodzi o działania związane z budownictwem energetyczno-przemysłowym.
- Nowy segment jest odpowiedzią na potrzeby związane z koniecznością transformacji polskiej energetyki. Widzimy realną szansę na intensywniejsze włączenie się Grupy Unibep w transformację w kierunku krajowej gospodarki zero- i niskoemisyjnej – komentuje wyniki prezes Unibep SA.

Historyczne - dobre - wyniki. Grupa Unibep SA podsumowała ze...

Zwraca też uwagę na wprowadzoną przez spółkę politykę dywidendową. Od 2008 roku Unibep SA corocznie dzieli się zyskiem ze swoimi akcjonariuszami.
- Byliśmy i będziemy spółką dywidendową, ale polityka dywidendowa spółki zakłada (w długim terminie) stabilne wypłaty dywidendy z zachowaniem zasady ostrożnego zarządzania spółką i Grupą Unibep. Nasza polityka dywidendowa przewiduje, że chcemy co roku dzielić się z akcjonariuszami wypracowanym skonsolidowanym zyskiem netto od 20 do 50 proc. jego wartości – wyjaśnia Leszek Gołąbiecki.

Czytaj również:

Najważniejsze cele i wartości dla Unibepu na najbliższe miesiące to: różnorodny portfel zleceń, kadra z doświadczeniem i wysokimi kalifikacjami, dbałość o bezpieczeństwo, poszanowanie środowiska naturalnego oraz odpowiedzialność, rzetelność, a także nastawienie na ciągły rozwój. - Jestem przekonany, że zdywersyfikowana działalność zapewnia Grupie Unibep stabilną sytuację finansową i pozwala konsekwentnie budować wartość dla akcjonariuszy – nie wątpi Leszek Gołąbiecki.

Unibep SA to dziś jedno z największych przedsiębiorstw budowlanych w Polsce i jedna z nielicznych spółek, które w większości mają kapitał polski. Działa w różnych segmentach branży budowlanej: od generalnego wykonawstwa w Polsce, na Białorusi i Ukrainie. Ma największą w Polsce fabrykę domów modułowych, buduje drogi a przez swoją spółkę Budrex remontuje mosty i jest deweloperem w Warszawie, Poznaniu i Radomiu, a wkrótce na Pomorzu.

Czytaj również:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Środki z KPO obniżą inflację - komentarz

Wideo

Materiał oryginalny: Bielsk Podlaski. Dobre wyniki Grupy Unibep po trzech tegorocznych kwartałach. Prezes ocenia - Kurier Poranny

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Gazeta Współczesna
Dodaj ogłoszenie