Bielsk Podlaski. VI Noworoczny Bieg Tura. Zwyciężył Patryk Drężek [ZDJĘCIA]

Tomasz Dworzańczyk
Patryk Drężek zwyciężył w VI Noworocznym Biegu Tura, rozegranym w sobotę w Bielsku Podlaskim. Na starcie stanęło 135 uczestników.

Przez pandemię, VI Noworoczny Bieg Tura był przekładany wielokrotnie i w końcu rozegrano go w środku lata. Biegacze rywalizowali na dwóch dystansach - mieli do przebycia trasy 5 i 10 km.

W biegu na 10 km triumfował zwycięzca poprzedniej edycji - Patryk Drężek (Giby) z czasem 32,44 min. Drugi był Łukasz Grodzki (Białystok) - 38,10 min, a trzeci Kamil Woźniak (Firlej) - 38,17 min.

Wśród kobiet najlepsza była Małgorzata Karpiuk (Hajnówka, Podlasie Białystok) - 38, 19 min. Druga była bielszczanka Elżbieta Zawadzka (Tim Małego) - 46,33 min. Trzecie miejsce zajęła Marta Sokołowska z Augustowa - 47,46 min.

W biegu na 5 km triumfował Paweł Ożarowski z Brańska - 17,41 min. Wśród kobiet najlepsza była Julita Kasjaniuk z Bielska Podlaskiego - 21,11 min.