MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bohaterowie II wojny światowej będą mieć pomnik w Choroszczy

Andrzej Matys
Andrzej Matys
W kwietniu dowiemy się, jak bedzie wyglądał pomnik Bohaterów II wojny światowej w Choroszczy
W kwietniu dowiemy się, jak bedzie wyglądał pomnik Bohaterów II wojny światowej w Choroszczy Źródło: UM w Choroszczy
Rok 2018 był rokiem celebrowania niepodległości Polski. Obecny też będzie bogaty w doniosłe wydarzenia historyczne. Choroszcz, chce w wyjątkowy sposób chce uczcić 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Ogłasza więc konkurs na projekt pomnika upamiętniającego. Do wygrania jest 10 tys. zł brutto, a prace można składać do 11 lutego.

Konkurs dotyczy projektu pomnika upamiętniającego Bohaterów II wojny światowej, zlokalizowanego przy placu Zygmunta Brodowicza w Choroszczy, w sąsiedztwie Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.
Inicjatywa powstała na wniosek choroszczańskiego Stowarzyszenia Pamięć i Tożsamość Skała, od lat współorganizującego główne uroczystości upamiętniające bohaterów II wojny światowej, w tym ofiar reżimów totalitarnych niemieckich i sowieckich.

- Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w naszym konkursie. Jest to niepowtarzalna okazja, by współtworzyć historię gminy Choroszcz na długie, długie lata - zachęca burmistrz Robert Wardziński i dodaje. - Konkurs daje możliwość, aby stworzyć dzieło, które w sposób artystyczny, ale i godny będzie oddawać pamięć poległym – Bohaterów II wojny światowej. I oczywiście wpisze się w przestrzeń Placu Brodowicza i siedziby Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

Zgodnie z założeniami, kamienny pomnik ma mieć formę ściany pamięci, będzie podświetlony i składać się będzie z prostych form geometrycznych, bez elementów rzeźbiarskich – za wyjątkiem wizerunku mosiężnego orła, który ma wieńczyć pomnik.
Jak wyjaśnia burmistrz Choroszczy, uczestnicy konkursu mogą złożyć maksymalnie trzy oferty konkursowe (szczegółowy harmonogram, zestaw wymaganych dokumentów i regulamin konkursu są dostępne na stronie: www.choroszcz.pl oraz na bip.choroszcz.pl).

Komplet dokumentacji należy dostarczyć do Urzędu Miejskiego w Choroszczy (Choroszcz, ul. Dominikańska 2) do dnia 11 lutego 2019 roku, do godz. 15.30. Najlepszy projekt zostanie wyłoniony przez komisję konkursową. Ogłoszenie wyników nastąpi do 12 kwietnia 2019 r.

Magazyn informacyjny Kuriera Porannego i Gazety Współczesnej 17.01.2019

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna