Bolesna porażka Wigier Suwałki i II liga coraz bliżej

Robert Bartczak strzelił gola dla Wigier w przegranym 1:2  meczu z Sandecją
Wigry Suwałki przegrały 1:2 u siebie z Sandecją Nowy Sącz i są już blisko spadku do II ligi

W końcówce rozgrywek Wigry grają pod ogromną presją gdyż plasują się w strefie spadkowej. Taka presja nie służy oczywiście poczynaniom na boisku i przez kilka pierwszych minut było to wyraźnie widać. Ale z minuty na minuty podopieczni Mirosława Smyły czuli się lepiej, a owocem tego była bramka w 12 minucie. Robert Bartczak dostał podanie do Franka Adu Kwame minął bramkarza i nie miał problemu z umieszczeniem piłki w pustej bramce. W dalszej części spotkania wydawało się, że nic złego gospodarzom nie może się przytrafić. Ale już w doliczonym czasie gry pierwszej połowy Sandecja wyrównała. Bramka padła po rzucie rożnym w kontrowersyjnej sytuacji, gdyż sędzia nie przerwał gry po tym jak na murawę upadł Arkadiusz Najemski. Akcji nie zatrzymali także zawodnicy Sandecji, a Maciej Małkowski uderzeniem za pola karnego doprowadził do remisu.

Pomimo, że punkt praktycznie nic nie dawał Wigrom, a wręcz oddalał drużynę od utrzymania, to gospodarze nie potrafili zdominować rywala. Dopiero w 84 minucie wprowadzony w drugiej połowie Bartosz Bida minimalnie strzelił obok bramki. Natomiast w 87 minucie dopełnił się dramat gospodarzy. Obrońcy sfaulowali jednego z rywali w polu karnym, a Maciej Małkowski wykorzystał rzut karny i trzy punkty zgarnęła Sandecja.

Wigry zachowały matematyczne szanse na utrzymanie, ale w praktyce będzie to bardzo trudne zadanie do wykonania. Suwalczanom zostały dwa mecze: u siebie z Puszczą Niepołomice i na koniec na wyjeździe z Rakowem Częstochowa.

Wigry Suwałki - Sandecja Nowy Sącz 1:2 (1:1)
Bramki:
1:0 – Bartczak (12), 1:1 – Małkowski (45), 1:2 – Małkowski (88.–karny).
Wigry: Dominik Kąkolewski – Arkadiusz Najemski, Adrian Karankiewicz, Adam Chrzanowski, Frank Adu Kwame – Filip Karbowy (71. Bartosz Bida), Wiktor Biedrzycki, Damian Pawłowski (46. Karol Mackiewicz), Joel Huertas, Robert Bartczak – Kamil Sabiłło (46. Dawid Polkowski).
Sandecja: Szymon Tokarz – Adrian Basta, Michal Piter-Bučko, Marcin Flis – Dominik Kun, Radosław Kanach (34. Szymon Kuźma), Maciej Małkowski, Miłosz Kałahur (83. Bartłomiej Dudzic) – Hubert Maślanka, Mateusz Klichowicz, Kamil Ogorzały.
Żółte kartki: Karbowy, Biedrzycki (wigry), Maślanka, Flis, Kun (Sandecja)

Inne wyniki 32. kolejki:
Bruk–Bet Termalica Nieciecza – Garbarnia Kraków 1:0 (1:0). Bramka: 1:0 – Gutkovskis (45).
GKS Katowice – Stal Mielec 0:2 (0:1). Bramki: 0:1 – Prokić (60), 0:2 – Janoszka (80).
Chrobry Głogów – Warta Poznań 1:1 (0:0). Bramki: 1:0 – Zejdler (58), 1:1 – Kiełb (90).
Odra Opole – Bytovia Bytovia 2:1 (1:1). Bramki: 0:1 – Kuzimski (10), 1:1 – Skrzypczak (39), 2:1 – Skrzypczak (74).
GKS Jastrzębie – ŁKS Łódź 0:2 (0:2). Bramki: 0:1 – Sekulski (29), 0:2 – Sekulski (45).
Raków Częstochowa – GKS Tychy 0:0.
Chojniczanka Chojnice – Podbeskidzie Bielsko–Biała 2:2 (0:0). Bramki: 0:1 – Płacheta (65), 1:1 – Paprzycki (66), 1:2 – Sabala (72), 2:2 – Drozdowicz 90.